Jak usunąć rysy ze skórzanych butów

Porady Data publikacji: 28 czerwca 2015 / Aktualizacja: 2018-11-26

Jak usunąć rysy ze skórzanych butów? Nie jest to trudne, ale o buty warto zadbać, a porysowane nie wyglądają już tak widowiskowo. Na zimę skórzane buty sprawdzają się najlepiej. Idealnie chronią nas od wilgoci, która panuje na zewnątrz. Niestety skórzane buty szybko się rysują, a zwłaszcza wtedy gdy jeździsz autem. Czubki butów porysowane są całe od pedałów. Dzisiaj podpowiemy Wam jak sobie z tym problemem poradzić.

Jak usunąć rysy ze skórzanych butów

Do pierwszego sposobu wykorzystamy pastę do zębów, która w zdumiewający sposób usuwa rysy ze skórzanych butów. Wystarczy, że niewielką ilość pasty do zębów wyciśniesz na buty i wetrzesz w skórę miękką szmatką. Pamiętaj tylko by nie była to pasta wybielająca. Ta zawiera mikrogranulki, które mają właściwości ścierne. Po dokładnym wypolerowaniu zetrzyj resztki pasty wilgotną szmatką i gotowe, buty wyglądają jak nowe.

Drugim sposobem jest kupienie odpowiednich kremów do renowacji butów z pigmentem, który należy dobrać do koloru skóry. Taki sposób będzie skuteczny nawet w przypadku głębokich rys, które najpierw trzeba zetrzeć, a potem nałożyć pastę pigmentującą, która przywraca kolor. Jeśli nie chcesz ryzykować, zawsze może zrobić to za Ciebie szewc.

Podobne artykuły