Jak usunąć przypalony plastik z płyty grzewczej

Porady Data publikacji: 07 czerwca 2022 / Aktualizacja: 2024-04-29

Jak usunąć przypalony plastik z płyty grzewczej? Podczas gotowania każdej z nas może zdarzyć się mała wpadka. Kawałek opakowania może stopić się od gorącej płyty lub naczynia, jeśli gotujemy na indukcji, która pozostaje chłodna. W tym przypadku z pewnością powstanie problem, jak usunąć przypalony plastik z kuchenki indukcyjnej. Nie musimy się tym martwić, gdyż istnieją sposoby, które skutecznie nam w tym pomogą.

Skrobaczka do płyty indukcyjnej

Przed przystąpieniem do czyszczenia czekamy, aż płyta wyschnie. Nie szkodzi, że plastik zaschnie. Wtedy będzie nawet łatwiej go usunąć. Pierwszą grubszą warstwę po prostu zeskrobujemy za pomocą skrobaczki do płyt grzewczych.

To bardzo przydatne akcesorium, które warto mieć w swojej kuchni. Za pomocą skrobaczki możemy usunąć różne zaschnięte resztki jedzenia z płyty. Nie musimy przy tym martwić się, że nasza płyta zostanie zarysowana.

Za pomocą takiej skrobaczki możemy również wyczyścić szyby w oknach po remoncie. Skutecznie usuwa zaschnięte resztki gruntu, farby, lakierów i innych zabrudzeń remontowych. Warto o tym triku pamiętać.

Usuwanie przypalonego plastiku z płyty grzewczej

Gdy już za pomocą skrobaczki zdjęliśmy najgrubsze fragmenty przypalonego plastiku, możemy przejść do doczyszczenia reszty.

W tym celu będziemy potrzebować dwóch składników, które znajdziemy w swojej kuchni. To biały ocet i soda oczyszczona. Resztki plastiku posyp sodą, a następnie polej octem. Nie dawaj go zbyt dużo, tak by soda nie spłynęła z zabrudzonego miejsca.

Odczekaj minutę, a następnie za pomocą gąbeczki kuchennej wytrzyj miejsce. Po takiej kuracji resztki plastiku powinny bez trudu zejść z płyty.

Podobne artykuły