Blachodachówka z posypką często nazywana jest lepszą wersją zwykłej blachodachówki. Charakteryzuje ją wysoka wytrzymałość na szkodliwe warunki atmosferyczne i ładny wygląd. Firmy budowlane i inwestorzy coraz częściej decydują się na pokrycia dachowe właśnie tego rodzaju. Ich wyjątkowe właściwości zapewniają wiele lat nienagannej funkcjonalności i solidności wykonywanych prac budowlanych. O tym czym wyróżnia się spośród innych i dlaczego warto ją kupić dowiesz się niżej.
Blachodachówka z posypką to ulepszona wersja twardej pierwotnej wersji wykonanej z blachy tradycyjnej. Takie pokrycie dachowe z uwagi na wykonanie jest dużo cięższe i solidniejsze, skutecznie chroni budynek przed nieraz szkodliwymi warunkami zewnętrznymi. Wytwarzana jest ze stalowych ocynkowanych blach, które dodatkowo zabezpieczone zostają odpowiednimi warstwami ochronnymi. Co więcej, zewnętrzna warstwa opisywanego pokrycia dachowego pokryta jest kamiennym granulatem z lakierem akrylowym. Tak przygotowany materiał budowlany jest trwały i wyróżnia się nie tylko pod względem solidności wykonania ale również aspektem wizualnym. Kolejnym aspektem, który zdecydowanie przemawia na korzyść materiału jest fakt, iż nie wymaga on impregnacji inwestując raz możesz cieszyć się jego niezawodnością przez kilkadziesiąt lat.
Jak się okazuje pokrycia dachowe z posypką są nie tylko dobrą alternatywą dla znanej nam dachówki ceramicznej, idealnie zastępuje też gonty drewniane. Perfekcyjnie współgra z typowo góralskimi drewnianymi domami dodając im uroku i odpowiedniego charakteru. Decydując się na taki materiał otrzymujesz kompletny system dachowy, który będzie prawdziwą ozdobą budynku.
Ten rodzaj materiału w zasadzie nie ma wad. W miarę upływu czasu, cieszy się coraz większym zainteresowaniem i pozytywnymi opiniami społeczeństwa. Jedyną, często wymienianą wadą jest cena. Blachodachówki z posypką [klik] są zdecydowanie droższe od zwykłych, biorąc jednak pod uwagę jakość wykonania, ta wersja wydaje się bardziej opłacalna na przestrzeni lat.
Możesz ją spokojnie zamontować na domach nowych jak i starszych bez konieczności usuwania poprzedniego pokrycia dachowego. Idealnie sprawdza się nie tylko w przypadku budynków mieszkalnych ale i usługowych czy przemysłowych. To pokrycie dachowe w wyjątkowy sposób doda atrakcyjności starym pensjonatom czy hotelom. Materiał występuje w różnych wersjach kolorystycznych, sam wybierasz i dostosowujesz kolor pokrycia do całego budynku tak by Twoim zdaniem prezentował się jak najlepiej.
Montaż blachodachówki z posypką nie jest zbyt skomplikowany i odbywa się podobnie jak w przypadku zwykłej blachodachówki. Realizacja zlecenia realizowana etapami a jej początek ma miejsce jak najbliżej kalenicy, gdzie blachodachówka mocowana jest do łaty. W przypadku desek wiatrownicowych montowaną blachodachówkę należy wygiąć do góry na około 2 cm. W niektórych przypadkach odcinane zostają pasy przykalenicowe, dzieje się tak zazwyczaj kiedy odległość zamocowanych pasów do deski jest większa niż 12 centymetrów, w przypadku kiedy odległość jest mniejsza wystarczy zastosować systemowe obróbki blacharskie. Montaż gąsiorów należy przeprowadzić z zachowaniem odpowiedniego zakładu, przybija się je w miejscu zakładu oraz dodatkowo pośrodku długości. Montaż kolejnych pasów blachodachówki jest już nieco prostszy, aby je zamontować wsuwa się je bezpośrednio pod położone powyżej blachodachówki i zbija gwoździami – na jeden położony pas powinno przypadać minimum 4-5 gwoździ.
Ważne: Po wbiciu gwoździ należy zabezpieczyć je specjalną posypką z granulatu na odpowiednim spoiwie. Pamiętaj również, aby podczas montażu jak najmniej stąpać po położonym materiale.
Cena takiego pokrycia dachowego to jeden z częstych powodów rezygnacji. Koszt zakupu materiału jest wyższy niż w przypadku tradycyjnej, zwykłej blachy. Wybierając pokrycie dachowe musisz jednak pamiętać o stosunku ceny do jakości i choć za standardową wersję zapłacisz mniej na przestrzeni lat sprawdzi się ona nieco gorzej niż jej ulepszona wersja. Montaż pokrycia dachowego z posypką to inwestycja na kilkadziesiąt lat. Z uwagi na trwałość wykonania i odpowiednio zastosowane elementy ochronne utrzymuje swój idealny stan i zapewnia idealną ochronę budynku.
Różnica pomiędzy ceną blachodachówki z posypką a zwykłą to zazwyczaj kilka tysięcy złotych. Przykładowo za niezbędne materiały oraz robocizne potrzebne do pokrycia dachu o powierzchni ok 200m2 w przypadku blachodachówki z posypką zapłacisz ok. 30 000 tysięcy złotych natomiast z blachy zwykłej ok. 24 000. Ceny za blachodachówkę z jakimi spotkasz się w sklepach to zazwyczaj 30-80 zł za sztukę/panel, w przypadku blachodachówki zwykłej jest to koszt ok 30 – 40 zł za sztukę.
Wybierając pokrycie dachowe najlepiej sugerować się jakością. Często tańsza alternatywa okazuje się mniej trafnym wyborem w praktyce. Blachodachówka z posypką choć droższa dużo lepiej sprawdzi się na przestrzeni lat nie tylko pod względem wytrzymałości ale również estetyki i aspektu wizualnego. Postaw na jakość i wybierz z głową.