Jak usunąć film z „oglądaj dalej” na Netflix

Technologie Data publikacji: 03 lipca 2023

Gdy wejdziemy na stronę główną Netflix, znajdziemy tam sekcję „oglądaj dalej”, która pozwala nam wznowić odtwarzanie filmu w miejscu, w którym zakończyliśmy seans. Jest to przydatne w większości sytuacji, ale nie zawsze.

Czasami trafiamy na filmy, które nie trafiają w nasze gusta i nie zamierzamy ich kończyć. Wówczas możemy chcieć usunąć je z listy „oglądaj dalej”. Kiedyś taka opcja nie była możliwa i trzeba było usunąć film z historii odtwarzania na profilu. Wtedy automatycznie znikał również tam. Dostępna była na w zakładce „Moja aktywność” na naszym koncie Netflix.

Obecnie jednak usuniecie filmu z tej sekcji, jest dużo łatwiejsze, gdyż Netflix zauważył taką potrzebę i udostępnił opcję, która to umożliwia. Dodatkowo po jej wybraniu możemy dać wskazówkę, dlaczego się na to zdecydowaliśmy. To pomoże w późniejszym czasie na lepszy dobór produkcji do naszego gustu.

Na komputerze

Jeśli korzystasz z Netflixa na komputerze, wystarczy, że najedziesz na miniaturkę filmu, a następnie wybierzesz opcję „usuń z rzędu”. Jest dostępna pod przyciskiem (x).

Po jej kliknięciu Netflix zapyta nas, dlaczego chcemy usunąć tę produkcję. Po wybraniu jednej z opcji film zostanie usunięty z listy.

Na telefonie

Na telefonie lista ta wygląda trochę inaczej. Pod każdą miniaturką mamy ikonkę trzech kropek. Daje nam ona dostęp do opcji związanych z filmem. Jedną z nich jest właśnie „usuń z rzędu”. Tutaj jednak nie musimy już odpowiadać na żadne pytanie, a wystarczy potwierdzić tylko chęć usunięcia produkcji.

Na telewizorze

W przypadku aplikacji Netflix na telewizorze musimy wejść w szczegóły filmu. Robimy to, zaznaczając miniaturę filmu i klikając przycisk potwierdzenia czynności na pilocie. Po lewej stronie ekranu znajduje się lista opcji, którą możemy przewinąć w dół.

Po jej przewinięciu ukaże nam się pozycja „Usuń z listy oglądaj dalej”. Wybierz ją, a film zostanie usunięty.

Podobne artykuły