Jak ustawić pralkę i suszarkę, aby było wygodnie

Porady Data publikacji: 08 czerwca 2021 / Aktualizacja: 2024-05-19

Posiadanie pralki oraz suszarki jest bardzo wygodne. Oczywiście istnieją urządzenia, które łączą obie funkcje. Mimo wszystko, jeśli tylko mamy wystarczająco dużo miejsca, lepiej mieć je oddzielnie. Dzięki temu w tej samej chwili możemy suszyć jedno pranie i robić już następne. Z doświadczenia jednak wiemy, że bardzo ważne z perspektywy wygody korzystania z tych dwóch urządzeń jest ich ustawienie względem siebie.

Suszarka obok pralki

Jeśli zamierzamy ustawić pralkę i suszarkę, obok siebie warto zwrócić uwagę na to, w którą stronę otwierają się drzwiczki, albo kupić jedno z tych urządzeń z funkcją możliwości zmiany kierunku otwierania drzwi. Dlaczego jest to ważne?

Gdy postawimy oba te urządzenia obok siebie i zarówno drzwi pralki, jak i suszarki będą otwierać się w tą samą stronę, wtedy zawsze będą utrudniały nam przekładanie mokrego prania do suszarki. Dlatego najlepiej, gdy drzwiczki otwierają się w odwrotne do siebie strony. Na przykład drzwiczki od pralki w prawo, a od suszarki w lewo. Dzięki temu pomiędzy urządzeniami nie ma żadnej bariery. Przekładanie prania jest wtedy dużo wygodniejsze.

Wystarczy, że podczas wyboru tych urządzeń zwrócimy uwagę na to, w którą stronę otwierane są drzwi. Możemy również kupić jedno urządzenie, które umożliwia zmianę kierunku otwierania drzwiczek.

Suszarka naprzeciwko pralki

Jeśli żadne z urządzeń, które mamy na oku nie spełnia warunku otwierania drzwiczek w odwrotnych kierunkach, wtedy możemy przemyśleć opcję montażu suszarki naprzeciwko pralki. O ile pralka potrzebuje dostępu do ujęcia wody i odpływu, o tyle suszarka kondensacyjna posiada specjalny pojemnik, w którym gromadzi się woda. Oczywiście wygodniej, gdy jest ona również podłączona do odpływu. Wtedy nie musimy kłopotać się z opróżnianiem pojemniczka z wodą. Mimo wszystko jednak możemy ustawić ją w każdym miejscu, w którym mamy możliwość podłączenia urządzenia do prądu.

Stąd też te dwa urządzenia bardzo łatwo możemy ustawić naprzeciwko siebie, jeśli tylko pozwala nam na to miejsce. W przypadku gdy drzwiczki otwierają się w tą samą stronę ułatwi to nam przekładanie mokrego prania. Pod warunkiem jednak, że pomieszczenie nie jest zbyt wąskie. Na środku musi znaleźć się dość miejsca dla nas.

Suszarka na pralce

Kolejnym sposobem montażu, który również ułatwi nam przekładanie prania mokrego do suszarki, jest montaż jednego urządzenia na drugim. Stosuje się do tego specjalne łączniki, które zapobiegają przesunięciu się urządzenia.

Dobierając łącznik pralki i suszarki musimy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Jeśli oba urządzenia są tej samej marki, wtedy nie jest to problemem. Jeśli jednak oba urządzenia są różnych marek, wtedy kierujemy się modelem suszarki. Dobieramy łącznik, który będzie dostosowany do rozstawu nóżek suszarki.

Nie możemy niestety zamontować ich na odwrót, chociaż wyjmowanie mokrego prania i przekładanie go niżej do suszarki byłoby wygodniejsze. Suszarka jest lżejsza od pralki. Dlatego nie mogą być one zamontowane na odwrót.

Podobne artykuły