Jak wydłużyć pracę telefonu na baterii? Wystarczy jeden trik!

Technologie Data publikacji: 23 listopada 2018

Jak wydłużyć czas pracy telefonu na baterii? Możesz to zrobić wykorzystując jeden prosty trik. Dzięki temu, Twój telefon będzie pracował dłużej na jednym ładowaniu, co niewątpliwie jest dużą zaletą. Największą bolączką obecnych smartfonów jest ich czas na baterii. W moim przypadku bateria starcza na góra dzień pracy, codziennie trzeba go ładować. Podczas bardziej intensywnego użytkowania telefonu nawet w ciągu dnia trzeba już podłączyć go do ładowarki. Gorzej w przypadku gdy nie mamy takiej możliwości, zapominmy zabrać ładowarki lub powerbanka, albo nie mam kabelka by podładować telefon szybko podczas jazdy samochodem. Dlatego warto znać ten prosty trik, który wydłuży pracę telefonu na baterii.

Jak wydłużyć czas pracy telefonu na baterii

Można to uzyskać wyłączając utrzymanie przez telefon połączenia z usługami sieciowymi podczas gdy nie jest on w zasięgu wi-fi. Aby to zrobić należy wykonać kilka prostych czynności. Najpierw włączamy opcje ustawień programisty. By to zrobić przechodzimy do Ustawień, a następnie do zakładki Informacje o urządzeniu. Znajdziemy tam „Numer wersji”, wystarczy teraz nacisnąć go siedem razy i pojawi nam się nowe ustawienie Opcje programisty.

Wchodzimy teraz w Opcje programisty, do których dostęp właśnie uzyskaliśmy. Na górze znajduje się przełącznik, który należy przestawić na „WŁĄCZONY”.

Musimy w tej chwili odnaleźć opcję „Zachowaj włączone dane komórkowe”. Opcja ta domyślnie jest włączona, należy ją odznaczyć. W ten sposób telefon po połączeniu z siecią Wi-Fi nie będzie korzystał z danych komórkowych operatora, a to oznacza dłuższy czas na baterii, nawet o parę godzin w ciągu dnia w zależności od sposobu korzystania z niego.

Jeśli zechcesz aby telefon dział tak jak to było wcześniej wystarczy powtórzyć proces, ale w tym przypadku po prostu ponownie włączyć tę opcję.

Triki, które pozwolą Ci wydłużyć czas pracy smartfona na baterii

To nie wszystkie porady, które dla Was przygotowaliśmy. Mamy jeszcze kilka innych trików, które pozwolą Wam wydłużyć czas pracy telefonu. Warto się do nich zastosować, a bateria będzie służyła Ci dłużej.

Ustaw ciemną tapetę

Jasna tapeta sprawia, że ekran musi jaśniej świecić, a to pobiera więcej prądu. Tak samo w przypadku tapet animowanych. Dlatego jeśli chcesz by działał dłużej wybieraj ciemne, statyczne tapety.

Zmniejsz jasność ekranu

Jeśli najwyższa jasność ekranu nie jest Ci potrzebna to po prostu ją zmniejsz. Dzięki temu telefon będzie działał dłużej. Jeśli nie chcesz za każdym razem jej dostosowywać użyj funkcji automatycnzego dostosowania jasności. Pamiętaj jednak, że im jasność mniejsza tym dłużej podziała bateria.

Wyłącz obracanie ekranu

Funkcja ta korzysta z czujnika akcelerometru, który cały czas musi badać pozycję telefonu by wiedzieć, że go obróciliśmy. To sprawia, że zużywa dużo prądu, dlatego warto tę funkcję wyłączyć gdy nie jest nam ona potrzebna.

Ładowanie telefonu w odpowiedni sposób

Żywotność baterii zależy również od tego w jaki sposób ją ładujecie. Warto zastosować się przy wykonywaniu tej czynności do kilku wskazówek.

  1. Nie rozładowuj baterii do końca, ładuj gdy ma więcej niż 5%
  2. Nie ładuj jej do końca, eksperci twierdzą, że baterię najlepiej ładować do 80% pojemności aby zachować jej żywotność
  3. Nie doprowadzaj do nagrzewania baterii np. na słońcu czy podczas długiego ładowania (często zostawiamy telefon do ładowania na całą noc, podczas gdy wystarczą mu 2-3 godziny)

Podobne artykuły