Jak spędzić majówkę w ogrodzie – pomysły dla dzieci i dorosłych

Parenting Data publikacji: 23 kwietnia 2021

Majówka zbliża się wielkimi krokami i warto zastanowić się nad aktywnym i kreatywnym spędzeniem wolnego czasu. Koronawirus pokrzyżował plany wielu osobom, więc powinniśmy szukać alternatywnych rozwiązań. Szczególnie rodzice małych dzieci zastanawiają się, jak najlepiej spożytkować urlop. W tym artykule przedstawimy kilka propozycji na ciekawe spędzenie czasu w domu i na ogrodzie oraz podamy kilka ciekawych miejsc na wspólny wyjazd.

Majówka, a koronawirus

To już druga majówka w dobie pandemii koronawirusa. Niestety nie mamy pełnej swobody przemieszczania się, a ograniczenia zabrały nam wiele ciekawych możliwości. Oprócz tego musimy też dbać o swoje zdrowie, stosować się do zaleceń i unikać dużych skupisk ludzi. To wszystko sprawia, że musimy wykazać się niezwykłą kreatywnością. Jest to szczególnie trudny czas dla dzieci, które nie mają kontaktu z rówieśnikami i większość czasu spędzają w domu. Warto wykorzystać majówkę i spędzić ten czas kreatywnie.

Majówka w ogrodzie

Osoby mieszkające w domu z ogrodem na pewno teraz doceniają tę możliwość jeszcze bardziej. Ogród umożliwia nam swobodne i bezpieczne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Majówka to dla rodziców wolne od pracy, a dla dzieci wolne od zajęć zdalnych. Jak zorganizować urlop w ogrodzie? Pierwszym pomysłem są gry i zabawy zespołowe. Można zaangażować młodszych i starszych. Niewielkim kosztem zapewnimy naszym dzieciom masę rozrywki. Wystarczy piłka, zestaw do badmintona albo frisbee. Nie musimy robić remontu ani wydawać pieniędzy. Możemy wykorzystać to, co już mamy. Wystarczy odrobina kreatywności.

Kolejnym pomysłem jest zorganizowanie grilla na ogrodzie. Wydawać by się mogło, że to głównie rozrywka dla dorosłych, ale dzieci też mogą mieć w to swój wkład. Poprośmy je o wspólne przygotowanie szaszłyków albo sałatek. Wspólne gotowanie może być miłą i ciekawą formą spędzenia czasu z dziećmi. Jeżeli nasze dzieci są bardzo małe, to mogą w tym czasie bawić się z jednym z rodziców.

W ogrodzie możemy zrobić dla dzieci tor przeszkód z tego, co znajdziemy w naszym domu. Pomysł zorganizowania zawodów na pewno spodoba się najmłodszym. Jeśli w rywalizacji wezmą też udział dorośli, to zabawa będzie jeszcze lepsza. Jedną z przeszkód może być mały dmuchany basen. Majówka to zazwyczaj ciepłe i długie dni, a chyba każde dziecko uwielbia zabawy w wodzie.

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest zdrowe nie tylko dla naszego ciała, ale też głowy. W trakcie pandemii koronawirusa wiele osób doceniło możliwość wyjścia na ogród. Warto wychodzić na dwór i większość czynności wykonywać właśnie tam. Gra w planszówki czy oglądanie filmów na świeżym powietrzu będzie dużo przyjemniejsze niż w domu. 

Koronawirus, a majówka w bloku

W dużo gorszej sytuacji są osoby mieszkające w bloku, ale to nie oznacza, że ich majówka będzie zmarnowana. Można spędzać czas ciekawie i kreatywnie również w mieszkaniu albo na balkonie. Inną opcją jest wyjazd w miejsce spokojne i odludne. Nawet jednodniowa wycieczka zapewni nam masę atrakcji i wrażeń. Warto szukać ciekawych miejsc i zwiedzać nowe rejony.

Jak spędzić majówkę w mieszkaniu? Postawmy na spędzenie czasu z rodziną. Odłóżmy na bok obowiązki domowe i skupmy się na tym, co lubimy najbardziej. Dla jednych może to być czytanie książki, a inni wolą relaksować się, przesadzając rośliny. Dobrym pomysłem jest zaangażowanie dzieci i odłożenie na bok telefonów. Wspólnie spędzony czas może być też świetnym momentem na rozwijanie nowych umiejętności. Gotowanie, nowa gra planszowa, rysowanie, wieczór karaoke – ogranicza nas tylko wyobraźnia. 

Jeżeli mieszkamy w bloku, ale posiadamy balkon, to możliwości jest jeszcze więcej. Warto zadbać o tą przestrzeń i stworzyć z niej miejsce przyjazne dla dorosłych i dzieci. Bujana huśtawka i nowe kwiaty na pewno sprawią, że poczujemy się lepiej. W ciepłe dni warto zjeść posiłek na świeżym powietrzy, a w chłodniejsze wieczory oglądać pod kocem gwiazdy.

Majówka, a koronawirus – pomysły na bezpieczny wyjazd

Jeżeli mamy taką możliwość, to warto zaplanować wycieczkę. Nie musimy nawet rezerwować noclegu. Jednodniowy wyjazd też będzie bardzo ciekawy. Zależy Ci na wyjeździe kilkudniowym? Niezwykłą przygodą może być spanie pod namiotem. Jedyne co musisz zrobić to znaleźć odpowiednie miejsce, najlepiej z dala od skupisk ludzi. Poniżej przedstawimy kilka naszych propozycji.

Osoby mieszkające w okolicach Warszawy powinny odwiedzić okolice rzeki Bug. Znajdziemy tam wiele pięknych i spokojnych miejsc, idealnych na wypad pod namiot. Piaszczyste plaże umożliwią nam wejście do rzeki, a okoliczne lasy to świetne miejsce na rodzinny spacer. W okolicach morza Bałtyckiego też jest wiele ciekawych terenów, ale najbardziej malowniczym rejonem są Kaszuby. Oprócz pięknych borów oraz niesamowitych rzek i jezior znajdziemy tam wiele tras rowerowych. Dla rodzin z dziećmi jest to miejsce idealne. Szukasz niezwykłego i niepowtarzalnego miejsca? Rudawy Janowickie w Sudetach Zachodnich to świetny wybór. Znajdują się tam cztery jeziorka i każde w innym kolorze.

Podobne artykuły