Jak schudnąć 10 kg – ta kuracja na pewno zadziała!

Zdrowie Data publikacji: 18 sierpnia 2018

To pytanie zadaje sobie wiele osób. Niestety na to nie ma jednej skutecznej recepty, która będzie odpowiednia dla wszystkich. Jednak jeśli będziemy stosować się do najważniejszych zasad, które są sprawdzonym sposobem na odchudzanie, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że przyśpieszymy proces spalania tkanki tłuszczowej i schudniemy wymarzone 10 kilogramów.

Nie możesz zapomnieć o śniadaniu

To nie kłamstwo, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Powie nam to każdy lekarz i dietetyk. Zwłaszcza kiedy wspominamy o tym, że chcemy rozpocząć stosowanie diety odchudzającej. Jest to najważniejszy posiłek dnia jeśli chodzi o odchudzanie. Najlepiej jeść śniadanie godzinę po przebudzeniu. Jeśli codziennie jemy śniadanie o tej samej porze, to zmniejsza się nasza chęć do podjadania, a tym samym jemy mniej kalorii, co pomaga w odchudzaniu. Najlepiej robić syte śniadania, które dadzą nam energii na cały dzień. Możemy pozwolić sobie nawet na śniadanie większe niż obiad. Na śniadanie zdecydujemy się na lekkie produkty, które szybko się trawią, a rano praca żołądka i całego układu trawiennego jest najlepsza, więc procesy trawienne przebiegną jeszcze sprawniej. W tym posiłku nie powinno zabraknąć białka. Jeśli zrobimy śniadanie z dużą ilością białka, to poczujemy się najedzeni i nie będziemy mieli ochoty na podjadanie.

Ogranicz jedzenie węglowodanów

Na co dzień nasze posiłki składają się z trzech produktów:

  • Węglowodanów,
  • Białek,
  • Tłuszczy.

W naszych posiłkach najwięcej znajduje się węglowodanów, czyli cukrów prostych. Jeśli ograniczymy ich spożywaną ilość, to już mamy za sobą pierwszy sukces, ponieważ to jest najlepsza droga do odchudzania. Dzięki temu zmniejszymy poziom cukru we krwi. To sprawi, że we krwi będzie niskie stężenie insuliny. Przez wysokie stężenie insuliny we krwi, glukoza w większych ilościach przekształca się w tkankę tłuszczową, a my odczuwamy ciągłe uczucie głodu i  brak energii. Jeśli ograniczymy ilość spożywanych węglowodanów, to od razu poczujemy się lepiej. Warto więc unikać takich produktów jak:

  • Pieczywo,
  • Makrony,
  • Ryż,
  • Ziemniaki,
  • Płatki
  • Kefir,
  • Maślanka.

Pamiętaj o zasadach zdrowego odżywiania

Wiele osób ma ten sam problem. Mimo, że jedzą zdrowo, to nie mogą schudnąć. Jednak często wszyscy zapominamy, że zdrowe jedzenie, to nie tylko zdrowe produkty. Jeśli ma taki problem to może warto zgłosić się do dietetyka, który wybierze dla ciebie odpowiednią dietę, która pomoże ci się odchudzić? Warto pamiętać, że takie składniki, jak kwasy tłuszczowe są niezbędnym składnikiem, który wesprze proces odchudzania. Podczas odchudzanie nie rezygnuj się ze wszystkich tłuszczy. Musisz pamiętać, że nie wszystkie tłuszcze są złe. Podczas diety musisz nauczyć się odróżniać zdrowe tłuszcze od tych niezdrowych.

Produkty, które wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej:

Podczas diety ważne jest, to by do jadłospisu włączyć jak największą ilość produktów, które wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej. Warto więc wiedzieć jakie to są dokładnie produkty, jak można jest stosować i jak silne mają działanie, by wiedzieć, który z tych produktów obowiązkowo musi znaleźć się w kuchni osoby, która przechodzi na dietę odchudzającą.

Imbir – lepszy niż półgodzinny trening

Nie bez powodu imbir znalazł się na pierwszy miejscu. Prawdopodobnie ma on najlepsze działanie ze wszystkich wymienionych produktów wspomagających spalanie tkanki tłuszczowej. Jak wszyscy wiemy dobrym sposobem na spalanie tłuszczu są ćwiczenia. Jednak do rozpoczęcia spalania tłuszczu jest potrzebny trening, który trwa co najmniej pół godziny. Jeśli zdecydujemy się na włączenie imbiru do naszej diety bez wysiłku spalimy tkankę tłuszczową, która podczas treningu zaczęłaby się spalać po upływie określonego czasu. Warto więc wprowadzić ten niezwykły produkt do swojej diety. A jak go jeść? Wystarczy, że codziennie wypijemy herbatę lub wodę z imbirem. Jego działanie jest tak skuteczne, ponieważ ma on działanie rozgrzewające. Dzięki temu temperatura ciała zaczyna się podnosić, a organizm musi wytworzyć energię, by uregulować temperaturę ciała. A do tego potrzebna jest energia, którą organizm pobierze z zapasów tkanki tłuszczowej.

Cynamon – dodawaj go do owsianki

Nie ma lepszego śniadania niż owsianka ze świeżymi owocami i łyżeczką cynamonu. Cynamon ma działanie zbliżone do imbiru, jednak nieco słabsze. Warto go jednak wprowadzić do diety, ponieważ wspomaga trawienie oraz pracę metabolizmu, a to oznacza, że również przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

Zielona herbata – sposób na zdrowe odchudzanie i nie tylko

Jest wiele zdań na temat działania zielonej herbaty na proces odchudzania. Jedni mówią, że nie ma ona żadnego wpływu na odchudzanie, a inni twierdzą, że pomogła ona im schudnąć. Nie zależnie od tego w jakiej grupie się znajdujemy nie możemy przeoczyć tego, że w zielonej herbacie znajduje się kofeina. A jest ona składnikiem, który wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Wystarczy wypić trzy szklaki dziennie, by spalić około 140 kalorii. Podczas odchudzania każda kaloria ma znaczenie.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły