Jak pozbyć się włosków na twarzy

Uroda Data publikacji: 17 lutego 2019

Włoski na twarzy to wstydliwy problem wielu kobiet. Jeśli zastanawiasz się w jaki sposób pozbyć się włosków na twarzy i jak usunąć kobiecy wąsik to dzisiaj postaramy się rozwiązać Twój problem. Przedstawimy Ci skuteczne domowe metody, które pomogą Ci usunąć owłosienie na twarzy. Postaramy się również wyjaśnić dlaczego w ogóle nadmierne owłosienie w tych miejscach się pojawia i czy może warto zainteresować się przyczynami, zamiast walczyć ze skutkami.

Nadmierne owłosienie na twarzy u kobiet

Nadmierne owłosienie na twarzy u kobiet to hirsutyzm i może to spotkać każdą z nas. Gdy zauważysz ciemne włoski, które wyrastają w nietypowych miejscach np. pod nosem czy na brodzie, to zanim zajmiesz się za ich depilację czasami warto po prostu udać się go ginekologa i skonsultować problem. Często jest to spowodowane zaburzeniami hormonalnymi i odpowiednia kuracja przepisana przez ginekologa może rozwiązać problem nadmiernego owłosienia bez konieczności stałej depilacji tych miejsc.

Żeńskimi hormonami płciowymi są estrogeny. Co ciekawe w naszym ciele znajdują się też hormony męskie, które produkowane są przez jajniki i nadnercza. Zazwyczaj ich ilość jest niewielka, ale gdy ich poziom wzrośnie może objawić się to wyrastaniem włosków na klatce piersiowej, brodzie czy pod nosem. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele jak np. zespół policystycznych jajników. Wnikliwą diagnozę należy jednak pozostawić lekarzowi i w tej sytuacji nie ma co zamartwiać się przyczynami, które tak naprawdę są nieznane bez koniecznych badań.

Oczywiście nie zawsze musi to być spowodowane hormonami. Jeśli spotyka to kobiety w Twojej rodzinie np. mamę i babcię to może oznaczać, że masz po prostu genetyczne predyspozycje do pojawiania się dłuższych i ciemniejszych włosków w tych miejscach. Wtedy konieczne będzie ich stałe usuwanie jeśli są one dla Ciebie problemem, którego chciałabyś się pozbyć.

Jak pozbyć się kobiecego owłosienia na twarzy

Pasta osłabiająca cebuli włosów

W pierwszej kolejności zajmiemy się przygotowaniem pasty, którą nakłada się na miejsca nadmiernie dotknięte owłosieniem. Należy potem delikatnie ją wmasować i pozostawić na skórze przez 15 minut. Po tym czasie spłukujemy wodą i zabieg powtarzamy 2-3 razy w tygodniu przez miesiąc czasu. Powinnaś po tym czasie zauważyć efekty. Niektóre włoski staną się jaśniejsze, a inne wypadną całkowicie bo ich cebulki zostaną osłabione. Sposób ten zajmuje trochę czasu, ale jest bezbolesny. Nie jest jednak jedyni i przedstawimy też dużo szybsze metody.

Składniki

  • 2 łyżki miodu
  • 2 łyżki soku z cytryny (świeżo wyciśniętego)
  • 2 łyżki zmielonych płatków owsianych (w młynku do kawy lub blenderze)

Składniki należy ze sobą wymieszać. Za każdym razem przygotowujemy świeżą mieszankę.

Depilacja pastą cukrową

Pasta cukrowa to alternatywa dla wosku. Warto się nią zainteresować bo jest lepszym rozwiązaniem od niego. Przede wszystkim przykleja się tylko do włosków, a nie również do skóry. To sprawia, że po depilacji tą metodą dochodzi do mniejszych podrażnień, a to istotne w takim miejscu jak twarz, gdzie skóra jest delikatniejsza. Depilacja nadal sprawia ból, ale nie tak duży jak w przypadku wosku.

Przygotowanie pasty cukrowej w domu nie jest czynnością trudną. Pamiętaj jednak o tym, że musisz poczekać, aż ostygnie do temperatury ciała, inaczej się poparzysz. Bierzesz wtedy trochę pasty, rozgrzewasz wyrabiając w rękach i nakładasz na włoski. Pastę ściągam z kierunkiem wzrostu włoska.

Składniki

  • szklanka cukru
  • 1,5 szklanki wody
  • sok z 1/2 cytryny

Przygotowanie

  1. Do garnka wlewamy wodę i gdy zagotuje się dodajemy resztę składników
  2. Mieszamy do momentu, aż cukier się rozpuści
  3. Gotujemy na małym ogniu przez 30-40 minut co jakiś czas mieszając
  4. Po tym czasie pastę przelewamy do miski i odstawiamy do momentu aż osiągnie temperaturę ciała

Nitkowanie włosków na twarzy

Nitkowanie to metoda, która wymaga trochę prawy. Jest jednak bardzo skuteczna i niedroga bo jedyne czego potrzebujemy to nitki, takiej samej jakiej używamy do szycia. Nitkowanie jest dosyć proste, ale warto zobaczyć jak to wygląda na filmie i poćwiczyć. Jeden z instruktaży wideo możesz obejrzeć poniżej.

Podobne artykuły