Jak naostrzyć jednorazową maszynkę do golenia? Korzystaj dłużej i oszczędzaj

Uroda Data publikacji: 17 lipca 2023

Jednorazowe maszynki do golenia są nimi tylko z nazwy. Zazwyczaj staramy się je wykorzystywać jak najdłużej i na jednym goleniu się nie kończy. Co, jeśli powiemy Ci, że możesz jeszcze bardziej wydłużyć jej żywotność? Wystarczy ją naostrzyć, co jest bardzo proste. Dzięki temu będziesz mogła używać jej przez długi czas i oszczędzisz pieniądze.

Ostrzenie jednorazowej maszynki do golenia

Jedyne czego potrzebujesz, aby to zrobić to stara para jeansów. Wystarczy, że przeciągniesz po materiale myszką 15 razy w jedną stronę i 15 razy w drugą stronę. Po takiej czynności, ostrza maszynki znów staną się ostre jak brzytwa. Pamiętaj, aby zachować kierunek przeciwny do golenia i nigdy nie rób ruchów tam i z powrotem. Inaczej ją od razu stępisz.

Musisz pamiętać jeszcze o kilku rzeczach, aby zachować nie tylko komfort korzystania z maszynki, ale również higienę.

Czyszczenie maszynki do golenia

Maszynkę najlepiej jest ostrzyć po każdym goleniu. Zanim jednak do tego przejdziemy, musimy dokładnie wyczyścić maszynkę i usunąć z niej wszystkie włoski i resztki pianki do golenia. Dokładnie wypłucz ją pod wodą, a na koniec energicznie potrząśnij i osusz papierowym ręcznikiem, aby przed ostrzeniem była sucha.

Po ostrzeniu również należy ją przepłukać ciepłą wodą i osuszyć. Wilgoć to idealne warunki do rozwoju grzybów i bakterii, a nie chcemy, aby nasza skóra podrażniona podczas golenia, miała z nimi styczność. Woda jest również bardzo niekorzystna dla samych ostrzy. Może powodować powstawanie korozji.

Maszynkę warto również dezynfekować, zwłaszcza jeśli korzysta z niej więcej niż jedna osoba. Możemy do tego wykorzystać spirytus, a także inny środek przeznaczony do dezynfekcji.

Podobne artykuły