Opadają Ci powieki? Sprawdź, to może być przyczyną

Uroda Data publikacji: 13 maja 2024

Opadanie powiek, inaczej nazywane ptozą lub blefaroptozą to bardzo często spotykana przypadłość występująca u osób w różnym wieku. Dotyczy ok. miliona Polaków, którzy ukończyli 55. rok życia, ale może pojawić się również wcześniej. Objawia się nieprawidłowym ułożeniem górnej powieki względem gałki ocznej. Na Instagramie naturalnie_promienna_automasaz pojawił się film, jaka jest tego przyczyna i jak go rozwiązać.

Ania, ekspertka w skutecznym odmładzaniu twarzy, w postach na Instagramie udziela porad, jak poprawić swój wygląd poprzez automasaż i terapię manualną. Rady są bardzo ciekawe, a przede wszystkim specjalistka podaje również możliwe przyczyny defektów kosmetycznych. Można wiele się dowiedzieć i samodzielnie rozwiązać problem. Tak jest w przypadku opadania powiek.

Napięcia na karku przyczyną opadania powiek

Obniżenie linii powiek jest zjawiskiem obserwowanym u wielu osób. Czasem trudno jest znaleźć przyczynę, a to kluczowe do podjęcia odpowiednich działań. Jako główny powód występowania tego defektu kosmetycznego, Ania na Instagramie podaje napięcia na tylnej taśmie powięziowej. Jest to struktura, która przebiega od podeszły stóp aż do linii brwi. Jak podaje, takie napięcie powoduje nieprawidłową postawę i jest przyczyną wielu problemów natury estetycznej, jak i zdrowotnej.

Autorka kursu masażu uczula, że samo masowanie okolic oka na niewiele się zda. Nie przyczyni się w aż tak dużym stopniu do uniesienia powieki.

„Dużo szybciej osiągniesz efekty, jeśli będziesz masować też kark i okolice potylicy.”

Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów przedstawioną na filmiku technikę należy wykonywać 2 minuty każdego dnia. Powinna być uzupełnieniem pobudzającego masażu okolic oka.

2-minutowy masaż na opadanie powiek

Ania na instagramowej rolce instruuje, w jaki sposób przeprowadzić masaż karku, aby pobudzić struktury wokół oka. Warto obejrzeć filmik kilkukrotnie, zanim przystąpisz do działania. Masaż jest intensywny, wymaga rozciągania fałdów skóry na szyi i wykonania głębokich ruchów masujących linię włosów.

Jedynym sposobem, aby przekonać się, czy przedstawiona przez instagramową ekspertkę technika działa, jest przetestowanie jej na własnej skórze.

Pamiętaj jednak, że efekty uda się osiągnąć jedynie poprzez regularne wykonywanie masażu i połączenie zaprezentowanej techniki z bezpośrednią stymulacją okolic oczu. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

W filmiku zaprezentowano wyłącznie jedną przyczynę opadania powiek, a defekt kosmetyczny może mieć różne podłoże: wrodzone i nabyte, być wynikiem osłabienia lub uszkodzenia mięśni w wyniku choroby autoimmunologicznej, neurologicznej lub spadku produkcji kolagenu. Znajdź przyczynę i rozwiąż swój problem!

Podobne artykuły