Makijaż permanentny – wszystko co musisz o nim wiedzieć

Uroda Data publikacji: 13 lutego 2017

Jeśli zastanawiasz się nad makijażem permanentnym to zapewne masz kilka pytań, na które teraz postaramy Ci się odpowiedzieć. Oto najważniejsze rzeczy, które o makijażu permanentnym musisz wiedzieć.

Czy makijaż permanentny boli?

Tak, niestety makijaż permanentny boli. Boli oczywiście sam zabieg, a nie już później. Oczywiście podczas zabiegu makijażystka stosuje maści, które nieco uśmierzają ból, ale nadal jest on odczuwalny. Wszystko też zależy od Twojego progu bólu, są kobiety, które po prostu nie mogą mieć makijażu permanentnego bo nie są w stanie wytrzymać zabiegu. Ból robienia makijażu permanentnego na cienkiej i wrażliwej skórze jak np. powieki jest porównywalny ze zrobieniem sobie tatuażu na plecach.

Ile kosztuje makijaż permanentny?

Dużo. Niestety nie możesz na nim oceniać. Nie daj się nabrać na promocje czy zniżki. Jeśli wydasz mało, a zabieg nie będzie wykonany należycie, będziesz tego żałować. Jest to bardzo ważna rzecz aby wybrać dobry salon. Sprawdź portfolio, zdjęcia, oceny koleżanek. Najlepiej zobacz jak wygląda to na żywo. Jeśli linergistka ma dobre oceny możesz skorzystać z takiej oferty, ale zapewne też będzie się drogo ceniła. Musisz pamiętać, że usuwanie takiego makijażu jest wykonywane w niewielu ośrodkach i są to zabiegi, które wymagają od lekarza umiejętności i wiedzy i nie są tanie.

Dlatego musisz bardzo dobrze wybrać by potem nie żałować. Oprócz samego doświadczenia osoby, która go wykonuje ważna jest też jakość materiałów i barwników, a też sama higiena bo przecież barwniki są wstrzykiwane pod skórę.

Jak usunąć makijaż permanentny?

Jeśli skusisz się na promocję, coś wyjdzie nie tak i wstydzisz się swojego makijażu to jego usunięcie będzie niestety problemem. Te zabiegi są wykonywane przez lekarzy w klinikach. Wymagają profesjonalnego sprzętu w postaci laserów oraz też pieniędzy. Więc lepiej zapłacić raz a dobrze i uniknąć tej wątpliwej przyjemności. Zazwyczaj makijażu nie da się usunąć na raz i wymaga to kilku zabiegów. Skóra jest podrażniona i nie wygląda zbyt dobrze. Może nawet pojawić się opuchlizna. Znam kobiety, które już te zabiegi przerabiały, nie jest to nic przyjemnego.

Podobne artykuły