Jak depilować pastą cukrową – przepis na pastę cukrową do depilacji

Jak depilować pastą cukrową i jaki jest przepis na pastę cukrową? To dwa pytania, na które udzielimy Wam dzisiaj odpowiedzi. Wykonuje się nią m.in depilację brazylijską bo pozwala ona na usunięcie całego owłosienia. Jeśli po depilacji oczekujesz idealnie gładkiej skóry to metoda depilacji pastą cukrową będzie dla Ciebie idealna. Nie jest ona w Polsce tak popularna jak w krajach Bliskiego Wschodu, ale coraz więcej kobiet słyszało o niej i chciałoby ją wypróbować. Ten artykuł właśnie na to Wam pozwoli.

Jak depilować pastą cukrową?

Najlepsze w depilacji pastą cukrową jest to, że możemy ją wykonać w domu samodzielnie i nie jest to wcale drogie czy skomplikowane. Dzisiaj przedstawimy Wam jeden z przepisów na pastę cukrową, ale jest dostępnych wiele różnych jej wariantów. Należy tylko pamiętać o tym, że pasty używamy dopiero w momencie gdy osiągnie ona temperaturę ciała, inaczej bardzo łatwo jest się poparzyć. Bierzemy wówczas kawałek pasty, wyrabiamy chwilę w rękach i tworzymy kulkę przykładając ją do skóry. Pamiętaj, że w przypadku pasty cukrowej postępujemy z kierunkiem wzrostu włosa, a nie jak zwykle się to robi pod włos. Wystarczy przejechać kulką po skórze, a w raz z nią pozbędziemy się włosków. Gdy masa zrobi się zbyt twarda możemy ją rozgrzać w wodzie i znów z niej korzystać.

Pasta cukrowa usuwa nawet bardzo krótkie włosi o długości 1mm. Pasta cukrowa przylepia się bardzo dobrze do włosków, a nie do samej skóry, dlatego depilacja jest mniej bolesna niż w przypadku depilacji woskiem. Oprócz tego tak jak wspomnieliśmy wcześniej wykonujemy ją z kierunkiem wzrostu włosa.

Składniki

  • szklanka cukru
  • 1,5 szklanki wody
  • sok z 1/2 cytryny

Przygotowanie pasty cukrowej

  1. Do garnka wlewamy wodę i gdy zagotuje się dodajemy resztę składników
  2. Mieszamy do momentu, aż cukier się rozpuści
  3. Gotujemy na małym ogniu przez 30-40 minut co jakiś czas mieszając
  4. Po tym czasie pastę przelewamy do miski i odstawiamy do momentu aż osiągnie temperaturę ciała

Istnieje jeszcze szybszy sposób. Jeśli chcecie go poznać, zapraszamy na następną stronę.

Ten artkuł ma więcej niż jedną stronę Strona 1 Strona 2
Skomentuj

Jak depilować pastą cukrową – przepis na pastę cukrową do depilacji