5 niezwykłych sposobów na wykorzystanie octu

Porady Data publikacji: 06 stycznia 2017

Ocet biały ma wiele praktycznych zastosowań, które możesz wykorzystać na co dzień. Przedstawimy Wam pięć naszym zdaniem najciekawszych, które mogą Wam się przydać.

Czyszczenie przyborów kuchennych

Zwłaszcza tych z drewna. Gromadzą się w nich zarazki i wilgoć. Zasiedlają się zarodniki grzybów. Ocet bardzo skutecznie się z nimi rozprawia dezynfekując nasze kuchenne przybory. Dlatego jeśli chcesz zachować czystość i higienę w kuchni to myj deski do krojenia i inne przybory kuchenne raz w tygodniu białym octem.

Ocet jako sposób na rdzę

Czasami rdza dopada nasze noże po wyjęciu ze zmywarki. Może dosięgnąć też inne narzędzia. Jeśli chcesz się jej pozbyć zalej je octem na pół godziny i wytrzyj. Dzięki temu będą one nadal znaczne do użycia i nie będziesz musiała kupować nowych noży bo stare dopadła rdza.

Nadaj blasku swoim włosom

Płukanka z białego octu nada blasku Twoim włosom. Dzięki niej włosy są jedwabiste w dotyku i pienie lśnią. Aby to zrobić wymieszaj szklankę wody z jedną łyżką octu i nałóż na mokre włosy na 15 minut. Potem spłucz wodą i umyj szamponem.

Oczyszczanie twarzy

Ocet ma właściwości bakterio, grzybiczo i wirusobójcze dlatego idealnie oczyszcza naszą twarz i eliminuje wszelkie problemy związane ze skórą twarzy. Dlatego warto wieczorem czyścić twarz za pomocą białego octu. Najlepiej go rozcieńczyć, 5 łyżek wody i 1 łyżka octu. Taki preparat nakładamy na wacik i czyścimy twarz.

Odstrasz owady

Ocet to świetny środek odstraszający mrówki oraz inne owady. Najlepiej przelać sobie ocet do butelki z atomizerem i spryskać miejsca, przez które mogą dostawać się mrówki do naszego mieszkania. Są to progi drzwi czy ramy okienne. Możemy spryskać je od zewnętrznej strony aby zapach nie unosił się w mieszkaniu. Dzięki temu odstraszymy niechcianych gości.

Podobne artykuły