Pergole aluminiowe – jak stylowo i łatwo zadaszyć taras

Kategoria: Ogród
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2022-06-28

Okres letni w ogrodzie to czas zabaw i przyjęć z rodziną i przyjaciółmi. Wszystko może jednak zepsuć słońce nie dające chwili wytchnienia. W takiej sytuacji zadaszenia tarasowe są czymś, bez czego trudno się obyć. Dają nam schronienie przed żarzącym słońcem, ale również innymi warunkami atmosferycznymi. Nagły opad deszczu mógłby zepsuć nie jedną imprezę w ogrodzie, gdyby nie pergole tarasowe.

Pergole aluminiowe – jakie zalety ma to rozwiązanie?

O tym w jaki sposób zadaszymy taras powinniśmy pomyśleć już na etapie projektowania domu. Nie zawsze jednak mamy taką możliwość lub po prostu o tym nie pomyśleliśmy w odpowiednim momencie. Nie oznacza to jednak, że mamy zostać bez niczego. Ratunkiem w takiej sytuacji jest pergola aluminiowa. Jej konstrukcja jest lekka, a więc prosta w transporcie i montażu. Produkt przyjeżdża do nas gotowy, wystarczy go złożyć. Czas powstania pergoli jest więc bardzo krótki w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami i budową pergoli samodzielnie od podstaw.

Nowoczesny wygląd sprawia, że będzie nie tylko praktycznym zadaszeniem tarasu, ale również elegancką ozdobą naszego domu. Jej główna rolą jest jednak schronienie przed słońcem oraz opadami deszczu. Chroni nie tylko nas, ale również nasze akcesoria ogrodowe. Dzięki temu meble ogrodowe, grill czy inne elementy dekoracyjne posłużą nam dłużej.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Większość pergoli aluminiowych wyposażonych jest w system odsłanianego dachu. Ma to duża zaletę, gdyż samodzielnie możemy sterować tym, jak wiele światła trafi do środka. Jeśli wewnątrz ustawimy basen dla dzieci, częściowo możemy odkryć dach, aby słońce nagrzało wodę, a jednocześnie pozostawić cień nad częścią siedzącą. W zależności od typu dachu można go w części odkryć lub sterować całą powierzchnią za pomocą lameli, które obracają się również wokół własnej osi.

Nie mniej ważne od dachu są boczne przysłony, które znajdą swoje zastosowanie w zależności od układu ogrodu. Pomogą nam dodatkowo zasłonić słońce i zyskać trochę cienia. Tutaj również pergole Renson oferują nam wybór różnego rodzaju materiałów.

Pergole aluminiowe Renson spodobają się również wszystkim fanom gadżetów. Możemy bowiem wybrać oświetlenie LED czy nawet ogrzewanie na podczerwień. Wszystkimi tymi funkcjami wraz z odsłanianiem dachu możemy sterować elektronicznie za pomocą pilota lub aplikacji w telefonie.

Dlaczego zadaszenie tarasu jest istotne?

Warunki atmosferyczne w różny sposób wpływają na nasze meble ogrodowe i inne akcesoria. Jeśli nie lubimy stale ich chować do szopy lub garażu, to pergola tarasowa jest doskonałym rozwiązaniem. Są wtedy chronione przed działaniem słońca, jak i deszczu. W zależności od wyboru zadaszenia mogą również pozostać na zimę. 

To jednak nie wszystkie ważne aspekty. Letnie upały potrafią dać w kość, a zbyt długie przebywanie na słońcu nie jest dobre dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa dzieci. Zbyt mocne słońce dla dziecka to zagrożenie udaru słonecznego, którego konsekwencje mogą być bardzo poważne. 

Większość zadaszeń tarasowych jest wyposażona w systemy regulacji światła i wentylacji. Warto o tym pamiętać przy ich wyborze. Pozwoli to nam uchronić się przed upałem i bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu, nawet jeśli słońce będzie mocno świecić.

Podobne artykuły