Jak otworzyć makaron spaghetti jedną ręką – szybko i wygodnie

Porady Data publikacji: 04 sierpnia 2022

Jak otworzyć makaron spaghetti jedną ręką? Możemy zrobić to bardzo łatwo i każda mama z pewnością doceni ten trik. Wyobraź sobie sytuację. Robisz spaghetti na obiad. Sos już się gotuje, zaraz zacznie wrzeć woda i będziesz musiała wrzucić do niej makaron. W jednej ręce trzymasz dziecko, drugą mieszasz sos i zdejmujesz pokrywkę z garnka z wodą do gotowania makaronu. Jak teraz sobie poradzić z jego otwarciem i wrzuceniem do wrzątku?

Bardzo łatwo i wystarczy Ci do tego tylko jedna wolna ręka. Po prostu chwyć opakowanie makaronu w połowie wysokości. Ściśnij ręką, a następnie energicznie uderz nim o blat. Makaron nie popęka, ale za to otworzy się.

Teraz wystarczy już tylko obrócić go nad garnkiem i zwolnić uścisk, aby mógł swobodnie spaść do środka. Opakowanie wyrzuć i gotowe. Makaron zacznie się gotować, a obiad będzie gotowy za parę minut.

To jeden z tych trików, które są proste, ale praktyczne. Od kiedy go poznałam zawsze otwieram makaron w ten sposób. Nawet gdy mam obie ręce wolne, to jest to po prostu szybsze.

Podobne artykuły