Niewidzialna wycieraczka, czyli czyste szyby bez mycia

Porady Data publikacji: 14 września 2017

Wyobraźcie sobie, że macie balustradę ze szkła lub po prostu macie dość mycia szyb w domu. Wtedy warto skorzystać z czegoś co nazywa się niewidzialna wycieraczka. Środek ten głównie wymyślony dla kierowców samochodów również świetnie sprawdzi się w naszym domu.

Jak działa niewidzialna wycieraczka

Niewidzialna wycieraczka czyli hydrofobizacja szyb to rozwiązanie, które wcale nie jest nowe. Podpowiem Wam tylko, że podobno RainX jest najlepszy, ale też dobrze sprawdza się Turtle Wax ClearVue® Rain Repellent, którego używałam w domu. To są środki przeznaczone dla kierowców, ale nic nie stoi na przeszkodzie by użyć ich na szybach w domu. Nie warto na nich oszczędzać tym bardziej, że gdy kupimy dobry preparat to na szybie utrzyma się on bardzo długo. Podczas jazdy samochodem potrafi działać nawet przez rok, dom jednak się nie porusza i nie musi być odporny na tarcie wycieraczek samochodowych. Wykorzystując ten środek w łazience możecie zapomnieć o zaciekach czy plamach z mydła. Wystarczy po prostu po kąpieli spłukać szybę wodą i jest czyściutka.

Jak nakładać niewidzialną wycieraczkę

Zaczynamy od dobrego oczyszczenia powierzchni. Tym razem będziemy musieli jeszcze raz ją umyć. Polerujemy ją do sucha i nakładamy na miękką ściereczkę środek, a następnie wcieramy w szkło kolistymi ruchami. Gdy skończymy pozostawiamy do wyschnięcia. Zobaczymy, że powierzchnia robi się matowa, trochę jak po wosku. Następnie musimy ją wypolerować ściereczką z mikrofibry. Będzie łatwiej jeśli trochę ją zwilżymy wodą z butelki z atomizerem. Nie powinna być bowiem morka.

W ten sposób powstałą na szybie warstwa hydrofobowa skutecznie odpycha wodę, która spada na jej powierzchnię. Dzięki temu podczas deszczu nie powstają zacieki. Równie łatwo w ten sposób spłukuje się brud, który nie przylega wtedy do powierzchni. Tak naprawdę sam deszcz pomoże nam utrzymać czystość szyb zmywając brud, który na nich będzie próbował się osadzić.

Wykorzystaj ten środek w swoim domu nie tylko na balustradzie ze szkła, ale również w innych miejscach np. na kabinie prysznicowej czy na oknach od zewnętrznej strony.

Podobne artykuły