Jeden ze znanych banków ostrzega klientów przed nowymi oszustami!

Technologie Data publikacji: 12 listopada 2020

Santander ostrzega klientów przed cyberprzestępcami, którzy są coraz aktywniejsi w sieci. Sprawa dotyczy smsów lub wiadomości e-mail, które mogą dostać klienci banku.

Na czym polega oszustwo?

W wiadomościach, które możemy otrzymać najczęściej jesteśmy proszeni o przelanie niewielkiej kwoty pieniędzy w celu sfinalizowania jakiejś czynności. Oszuści mogą podszyć się pod pracowników banku. W wiadomości zawarty zostanie link do przelewów on-line. Strona będzie jednak spreparowana. W ten sposób złodzieje zyskają dostęp do naszego konta i będą mogli wyczyścić je z pieniędzy.

Jak się chronić?

Przede wszystkim nie klikajmy w linki w żadnych podejrzanych wiadomościach. Nie otwierajmy również żadnych załączników. Ostrożność należy zachować również, gdy taką wiadomość otrzymamy od kogoś znajomego.

Gdy jesteśmy na stronie bankowości elektronicznej zawsze sprawdzajmy czy jest ona zabezpieczona. Sprawdźmy czy przy adresie w przeglądarce wyświetla się zielona kłódka. Sam adres należy porównać z oryginalnym.

Przy potwierdzaniu przelewu zawsze sprawdzajmy czy zgadzają się numer konta i kwota. Jeśli nie natychmiast przerwijmy transakcję. Następnie kontaktujemy się z bankiem i informujemy o próbie oszustwa.

Więcej informacji na temat zasad bezpieczeństwa i najnowszych zagrożeń znajdą Państwo na stronie bezpieczne bankowanie.

Podobne artykuły