Pralka głośno pracuje – co zrobić gdy pralka GŁOŚNO CHODZI

Porady Data publikacji: 18 listopada 2017

Dlaczego pralka głośno chodzi? Głośna praca pralki nie jest normalna i jest to objaw, którym jak najbardziej należy się zająć i sprawdzić przyczynę. W takiej sytuacji warto sprawdzić kilka rzeczy.

Charakterystyka pralki

Nie każda pralka jest cicha w pracy dlatego warto sprawdzić opinię użytkowników dotyczącą tego modelu. Możemy to zrobić bezpośrednio na stronie jakiegoś sklepu internetowego, forum czy w grupie na Facebooku. Oczywiście w przypadku gdy pralka nagle zaczęła pracować głośno to ten krok możemy pominąć, ewidentnie jest to wina czegoś innego.

Jeśli jednak masz nową pralkę i jej nietypowa praca Cię zaskoczyła to warto w takim momencie dowiedzieć się jakie na ten temat spostrzeżenia mają inni użytkownicy tej pralki co my.

Odpowiednie wypoziomowanie pralki

Rzeczą, którą możemy sprawdzić i zrobić samodzielnie jest odpowiednie wypoziomowanie pralki. Aby sprawdzić czy pralka stoi prosto wystarczy umieścić na niej poziomicę i sprawdzić czy oczko znajduje się w centralnym punkcie.

Jeśli tak nie jest regulujemy nóżki pralki, które w każdym modelu są odkręcane właśnie po to by móc ją dobrze wypoziomować. Pralka do poprawnej pracy powinna stać równo. Niestety podłoga nie zawsze jest równa więc odkręcane nóżki pralki pozwalają nam wszelkiego rodzaju różnice poziomu zniwelować.

Miejsce ustawienia pralki

Zobacz czy z miejscem ustawienia pralki coś jest nie tak. Być może to nie pralka hałasuje, a np. podłoga pod nią. Może pralka opiera się o ścianę lub coś leży za nią i podczas pracy pralki drgania powodują dziwny hałas, który nas zaniepokoił?

Dosyć ciekawym gadżetem są podkładki pod nóżki, które pochłaniają drgania. One bardzo łatwo przenoszą się na podłogę, która może dalej przenosić je na inne rzeczy i w ten sposób wszystko podczas wirowania dosłownie się trzęsie i hałasuje.

Nie jest to drogi gadżet dlatego warto się w niego zaopatrzyć. 4 sztuki podkładek antywibracyjnych pod pralkę kosztuje kilkanaście złotych. Do tego mają one działanie antybakteryjne więc nie tylko wygłuszają pracę urządzenia, ale również chronią naszą podłogę.

Awaria pralki

Gdy powyższe czynności nie skutkują poprawą sytuacji winowajcą może być awaria pralki np. poluzowanie się obciążnika na bębnie lub innego typu usterka. W takim wypadku jeśli pralka jest na gwarancji należy z niej skorzystać, a w innym przypadku jeśli nie znamy się na sprzęcie AGD warto skorzystać z pomocy specjalisty.

Podobne artykuły