Jak dodać własny przepis do Thermomix w Cookidoo

Porady Data publikacji: 04 kwietnia 2022

Użytkownicy urządzenia Thermomix od jakiegoś czasu mogą dodawać własne przepisy. Utworzenie własnego przepisu w Thermomix nie jest trudne. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak dokładnie to zrobić, to pomoże Wam w tym ten poradnik. Przedstawimy w nim krok po kroku, jak dodać własny przepis w Cookidoo.

Jak dodać własny przepis do Thermomix

Własny przepis w Cookidoo możemy dodać zarówno w aplikacji, którą mamy pobraną na telefon, jak i za pomocą strony cookidoo.pl. Wystarczy przejść do zakładki „Moje przepisy”, a następnie do kolekcji „Utworzone przepisy” i dotknąć zielonego plusa, który znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu telefonu. Następnie wybieramy, czy chcemy utworzyć przepis samodzielnie, czy zaimportować już istniejący przepis ze strony internetowej.

Proces dodania przepisu na telefonie wygląda tak samo, jak na stronie internetowej Cookidoo. W tym drugim przypadku z racji możliwości korzystania z klawiatury jest to naszym zdaniem dużo wygodniejsze. Dlatego na tym przykładzie przedstawimy Wam, jak wygląda instrukcja dodawania własnych przepisów do Thermomix.

Dodanie własnego przepisu na Cookidoo krok po kroku

W pierwszej kolejności przechodzimy na stronę cookidoo.pl, a następnie logujemy się na swoje konto. Po zalogowaniu się z menu nawigacyjnego wybieramy „Moje przepisy”. Tak samo, jak na telefonie przechodzimy do kolekcji „Utworzone przepisy”, a następnie klikamy zielony znaczek plusa znajdujący się w prawym dolnym rogu ekranu i wybieramy „Utwórz przepis”.

W pierwszym kroku podajemy nazwę naszego przepisu. Po wpisaniu jej możemy kliknąć przycisk „UTWÓRZ”. W kolejnym kroku zobaczymy widok pełnego przepisu, który teraz pokrótce omówimy.

  1. W tym miejscu znajduje się pole tytułu. Podaliśmy go w pierwszym kroku, ale w każdej chwili możemy go zmienić klikając zielony ołówek.
  2. Do każdego przepisu możemy dodać również zdjęcie wykonanej potrawy, dzięki czemu będzie nam łatwiej odnaleźć go na liście.
  3. W tym miejscu podajemy podstawowe informacje na temat przepisu. Urządzenie, na które jest przeznaczony, czas przygotowania, czas całkowity wraz z gotowaniem i pieczeniem oraz liczbę porcji, jaka wychodzi z podanych składników.
  4. W tym miejscu możemy dodać listę składników potrzebnych do wykonania przepisu.
  5. Tutaj podajemy konkretne kroki, które musimy wykonać, aby wykonać przepis.
  6. Do każdego przepisu możemy też dodać swoje wskazówki i podpowiedzi, które ułatwią nam gotowanie. Pole to można potraktować, jako własne notatki do przepisu.

O ile pole tytuł, obrazek oraz ustawienia nie wymagają dodatkowego tłumaczenia, to sekcję składniki oraz przygotowanie warto omówić osobno.

Dodawanie własnego przepisu do Thermomix – składniki

Aby dodać składniki do przepisu klikamy „Dodaj składniki”. Wyświetli nam się lista, w której z lewej strony możemy dodawać nowe składniki, a z prawej od razu sposób przygotowania. Pozostańmy jednak przy samych składnikach.

Warto pamiętać, aby podczas dodawania składników wpisywać od razu ilość. Dzięki temu gotowanie będzie łatwiejsze, a dodatkowo będzie to nam zaraz potrzebne podczas tworzenia punktów w sposobie przygotowania.

Aby dodać kolejny składnik wystarczy kliknąć plus. Możemy też usunąć składnik lub zmienić ich kolejność. W tym wypadku wystarczy kliknąć trzy kropki obok składniku, a następnie wybrać odpowiednią opcję. Gdy wybierzemy zmianę kolejności, wtedy kropki na początku pola zmienią się na kreski. Możemy je wtedy złapać myszką i przenieść w odpowiednie miejsce. Gdy skończymy zmieniać kolejność, na górze okna potwierdzamy to klikając w zielony przycisk „Gotowe”.

Dodawanie własnego przepisu do Thermomix – sposób przygotowania

Mamy dodane składniki, a więc czas, aby przejść do tego co najważniejsze. Tutaj warto poświęcić trochę więcej czasu na dodanie przepisu podając produkty, które musimy dodać i ich wagę, a następnie wybrać tryb, na którym ma pracować thermomix.

Dzięki temu przygotowanie przepisu będzie dużo łatwiejsze, bo nie będziemy musieli samodzielnie kontrolować listy składników i funkcji urządzenia. Dobierze ono odpowiednie parametry, tak samo, jak podczas przygotowywania przepisów z Cookido. Jest to bardzo wygodne.

Zaczynamy od opisania kroku, który musimy wykonać. Następnie wybieramy ikonkę ostrzy. DzięŻi temu będziemy mogli wybrać czas, obroty oraz temperaturę. Możemy też wybrać obroty wsteczne.

Po wybraniu odpowiednich ustawień zatwierdzamy je zielonym ptaszkiem na górze okienka, które pojawiło się po kliknięciu w ikonę ostrza. Teraz klikamy ikonkę wagi i wybieramy składniki, których dotyczy ten krok.

Po dodaniu odpowiednich ustawień możemy zatwierdzić krok klikając zielony ptaszek po prawej strony. Po zatwierdzeniu powinien on wyglądać, tak jak na zdjęciu niżej. Widzimy, że dodane zostały obroty oraz składniki do kroku.

Kolejne kroki możemy dodać klikając ikonkę plusa poniżej sposobów przygotowania. Gdy już dodamy wszystkie składniki i kroki przygotowania, wtedy wystarczy potwierdzić naszą pracę klikając zielony przycisk „POTWIERDZAM”, który znajduje się na górze po prawej stronie.

Zostaniemy ponownie odesłani do okna przepisu. Widzimy już wprowadzone przez nas wszystkie zmiany. Jeśli wszystko się zgadza, możemy kliknąć „GOTOWE” w górnym prawym rogu ekranu. Przepis trafi tym sposobem do kolekcji „Utworzone przepisy”.

Mamy nadzieję, że teraz doskonale wiecie, jak dodać własny przepis na Thermomix. Jest to naprawdę łatwe. Warto tylko pamiętać o dodawaniu gramatury w składnikach, a następnie w sposobie przygotowania dopisywania składników do kroku oraz ustawień trybów urządzenia. Dzięki temu gotowanie będzie dużo szybsze i łatwiejsze. Będziemy bowiem mogli skorzystać z najwygodniejszych funkcji Thermomixa, czyli automatyzacji procesu gotowania.

Podobne artykuły