10 prostych trików, które mogą każdemu uratować życie!

Porady Data publikacji: 05 lutego 2017

fot. Slivki Show EN

Slivki Show EN przygotował na swoim kanale bardzo fajny odcinek, w którym przedstawił 10 lifehaków, które mogą uratować życie. Są to triki czysto surwiwalowe, jednak naprawdę warto je poznać, bo z tą wiedzą jest bardzo dziwnie. Zazwyczaj jej nie mamy, gdy jest nam najbardziej potrzebna. Są one na tyle ciekawe, że bardzo łatwo jest je zapamiętać.

Powiem Wam pokrótce co każdy z trików oznacza, a na końcu możecie je zobaczyć na wideo. Są one jednak dość intuicyjne, ale nie zostały w żaden sposób opisane tylko zilustrowane w postaci wideo. Dlatego myślę, że krótki komentarz z pewnością się przyda.

Filtrowanie wody

Jeśli zdarzy się, że gdzieś utkniecie np. na biwaku i nie macie już pitnej wody to bardzo łatwo można ją przefiltrować. Wystarczą dwa pojemniki i jakiś sznurek np. od kaptura. Do jednego pojemnika nalewamy brudnej wody z kałuży i umieszczamy go wyżej niż ten pusty. Następnie łączymy je sznurkiem, a czysta woda sama wypełni naczynie znajdujące się niżej. Sprytne, prawda?

Zapalniczka

Drugi trik pokazuje jak z paluszka i kawałka folii aluminiowej zrobić zapalniczkę. Gdy zabraknie Wam zapałek wystarczy wyjąc baterię z jakiejś zabawki albo latarki i dzięki temu zrobić sobie zapalniczkę elektryczną.

Sztućce

Zapasowe sztućce bardzo łatwo można zrobić z butelek po napojach. Wystarczy je odpowiednio naciąć. Jak to zrobić zobaczycie w wideo.

Świeczka z pomarańczy

Jeśli skończy Wam się źródło światła wystarczy naciąć wkoło pomarańcze i zdjąć skórkę tak by zostawić ten „pręcik” w środku. To posłuży jako knot. Do skórki pomarańczy wlewamy oliwę lub naftę i po chwili gdy knocik nasiąknie można go odpalić. Taka świeczka z pomarańczy będzie palić się przez kilka godzin.

fot. Slivki Show EN

Palnik turystyczny

Z dwóch puszek po kalo możesz zrobić świetny palnik turystyczny. Wystarczy wlać do niego nafty. Wystarczy aby zagotować wodę i się rozgrzać :)

Termos

Z butelki po Coli i pianki montażowej możecie zrobić biwakowe termosy. Taki trik ciężko wykonać gdzieś w ternie bo kto wozi piankę montażową, ale w domu gdy najdzie taka potrzeba, czemu nie :)

Zapasowa świeczka

Zapasową świeczkę zrobicie też z kostki masła i wykałaczki. Potrafi się palić naprawdę długo.

Kolejna świeczka z puszki sardynek

Jeśli masz puszkę sardynek w oleju lub jakiejkolwiek innej potrawy w oleju to wystarczy zrobić dziurkę i wsadzić np. wykałaczkę. Również będzie świecić się przez długi czas wykorzystując olej. Co lepsze gdy już przestanie się palić sardynki nadal można zjeść :)

Lampion z puszki

Gdy rozetniecie puszkę na boki i włożycie do środka podgrzewacz to wewnętrzna aluminiowa strona puszki świetnie rozproszy światło tworząc bardzo fajną biwakową lampkę, która potrafi całkiem nieźle oświetlić mrok :)

Wideoporadnik

Podobne artykuły