5 prostych trików, dzięki którym nawet Perfekcyjna Pani Domu nie będzie mogła się przyczepić!

Porady Data publikacji: 26 stycznia 2018 / Aktualizacja: 2024-04-02

Wykorzystaj tych kilka trików, dzięki którym ułatwisz sobie sprzątanie niektórych miejsc w domu. Nawet Perfekcyjna Pani Domu nie będzie miała do czego się przyczepić! :)

1. Czyszczenie moskitiery

Masz moskitierę i chcesz ją wyczyścić? Bardzo dobrym sposobem jest użycie rolki do czyszczenia ubrań. Bez problemu przykleją się do niej wszystkie zanieczyszczenia, a moskitiera będzie jak nowa :)

2. Wyczyść fugi

Masz problem z czarnymi fugami i chcesz by były znów jak nowe? Weź rękawiczki, twardą szczotkę i przygotuj wybielacz lub alkohol izopropenowy. Wymieszaj je z wodą (1 część wody, 1/2 części wybielacza lub alkoholu).

3. Armatura łazienkowa

Chcesz by armatura łazienkowa błyszczała nowością i przez dłuższy czas tak wyglądała? Po umyciu jej przetrzyj ją papierem woskowanym, który masz w kuchni. Dzięki temu krople wody nie będą tak na niej osiadały i zostawiały plam. Zadziała to jak wosk na karoserii samochodu.

4. Pasta do czyszczenia zlewu

Aby wyczyścić zlew czy muszlę z porcelany z brzydkich osadów wystarczy zrobić pastę z sody oczyszczonej i wody utlenionej. Nanieś ją na powierzchnię, pozostaw na 15 minut, wyszoruj i spłucz :)

5. Szczotka od WC

Jeśli chcesz by szczotka od WC była czysta, nie miała na sobie bakterii oraz ładnie pachniała to do pojemnika, w którym się znajduje wlej trochę domestosa lub innego detergentu oraz wody.

Podobne artykuły