Pralka nie wiruje – co zrobić?

Porady Data publikacji: 18 sierpnia 2018

Przyczyn, przez które pralka nie wiruje może być wiele. Jednym z najczęstszych powodów jest zatkanie odpływu. Przyczyną może być również zatkanie węża. W niektórych pralkach mogło dojść do niedrożności układu odpływowego, co przyczynia się do zatrzymania wirowania. Co trzeba zrobić, kiedy pralka nie wiruje?

Jakie są objawy pralki, która nie wiruje?

Jeśli ubrania, które wyjmujesz z pralki są całe mokre to znak, że  pralka pominęła program wirowania. O tym, że pralka nie wiruje może świadczyć również to, że pralka nagle przerwała program piorący. A jeśli pralka nie odprowadza wody i dlatego nie dochodzi do wirowania, błąd powinien wyświetlić się na wyświetlaczu pralki, jednak problem z diagnozą problemu pojawić się może kiedy pralka nie ma ekranu.

Co zrobić, kiedy pralka nie wiruje

Wąż odpływowy jest zatkany

Jeśli zobaczysz, że wąż odpływowy jest zatkany, to na początek musisz usunąć wodę z wnętrza pralki. We wnętrzu węża znajdować się powinien przedmiot, który blokuje odpływ wody z pralki. Przed zrobieniem tego musisz wyciągnąć filtr. W większości pralek znajduje się on po prawej stronie na dole w pralce.

Co jeśli pralka nie wiruje, a woda nie wypływa z węża odpływowego

W przypadku czystego węża odpływowego może zdarzyć się tak, że to układ odpływowy jest niedrożny. Jeśli tak jest w przypadku twoje pralki to musisz wyjąć wąż i za jego pomocą odprowadzić wodę z pralki. Po tym zabiegu należy wyjąć filtr i go oczyścić. Po takim oczyszczeniu problem powinien się skończyć.

Podobne artykuły