Jak dbać o włosy nocą?

Kategoria: Uroda
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2020-02-09

Dbanie o włosy nie kończy się wraz z położeniem spać. Również w nocy powinnyśmy o nie odpowiednio zadbać. Zwrócić uwagę należy na wiele rzeczy. Dzisiaj podpowiemy Ci na co.

Czy kłaść się spać w mokrych włosach?

Nie! Nigdy nie należy kłaść się do łóżka w mokrych włosach. Dlatego jeśli bierzesz kąpiel przed snem to zawsze wysusz włosy. Jeśli będą mokre wysusz je dokładnie przed położeniem się do łóżka.

Jeśli położysz się spać w mokrych włosach, będą one ciężkie, a to sprawia, że łatwiej jest je uszkodzić. Oprócz tego nie mają one dostępu do powietrza gdy leżymy na nich na poduszce. To sprawia, że stają się miejscem dla rozwoju bakterii.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Czy związywać włosy na noc?

Wiele kobiet zastanawia się czy lepiej iść spać w rozpuszczonych włosach czy związać je na noc. Ogólnie lepiej jest je związać. To też zapobiega przed ich mechanicznymi uszkodzeniami. Gdy śpimy nie leżymy stale w jednej pozycji. Włosy mogą zostać przygniecione przez nas lub przez partnera. Dodatkowo stale ocierają się o poduszkę. Dlatego na noc warto zapleść sobie warkocz lub zrobić kok i nie ściskać go zbyt mocno.

Wieczorne zabiegi dla włosów

Jednym z zabiegów pielęgnacyjnych, który możemy zafundować włosom przed snem jest olejowanie. Na czym to polega i jak to zrobić pisaliśmy już tutaj. Nocą najlepiej wchłaniają się we włosy składniki odżywcze.

Podobne artykuły