Olejowanie włosów – czym olejować, jak i dlaczego?

Uroda Data publikacji: 07 maja 2017

Olejowanie włosów to czynność, którą mogą robić wszystkie kobiety, a zwłaszcza te, które farbują włosy. Olejowanie ich przywraca im zdrowie, wzmacnia i sprawia, że wyglądają lepiej. Olejowanie sprawia, że nasze włosy zaczynają wyglądać świetnie.

Jakim olejem olejować włosy

Moim zdaniem najlepiej nadaje się do tego olej migdałowy. Olej migdałowy działa nawilżająco i poprawia przepływ krwi w skórze głowy – ma to istotny wpływ na zdrowie naszych włosów i ilość substancji odżywczych, które do nich docierają. Bardzo łatwo się rozsmarowuje i szybko wchłania, również bardzo głęboko penetruje i nawilża. Ma też bardzo miły zapach, uwielbiam go :)

Olej migdałowy to również kwasy nienasycone i inne substancje odżywcze dla skóry i włosów. Jest też bardzo uniwersalny i nadaje się praktycznie do każdego typu włosów. Jest tylko jeden problem, jest dosyć drogi.

Jak olejować włosy

Ogólnie zaleca się aby robić to na noc i upiąć sobie włosy, a dopiero rano je myć. Ja bardzo tego nie lubię i stosują trochę inną technikę. Nakładam olej na włosy wieczorem tak ok. 2 godziny przed kąpielą, dobrze rozczesuję i upinam sobie kok. Po 2 godzinach idę się umyć, myję głowę i po suszeniu idę dopiero spać. Wolę tak robić tym bardziej, że oleje mogą podrażnić skórę głowy gdy będą na niej zbyt długo więc rano możemy obudzić się z przykrymi dolegliwościami, a robiąc to przed spaniem po prostu tego unikniemy.

Jeśli chodzi o przygotowanie włosów przed olejowaniem to są różne szkoły. Prawda jest taka, że można olejować włosy zarówno suche jak i mokre. Jednak na suchych jest trochę łatwiej.

Pamiętaj również aby stosować niewielką ilość oleju, włosy nie mają od niego ociekać, mają być po prostu nasączone nim, a nie mokre. Grunt to dobre jego rozprowadzenie i rozczesanie włosów. Oczywiście im mamy ich więcej na głowie oleju musimy też użyć więcej. Na pewno dojdziecie do wprawy i szybko znajdziecie ilość, która odpowiada Waszej objętości włosów.

Jeśli kupujesz olej migdałowy to najlepiej naturalny, perfumowane oleje potrafią uczulać. Możesz go też wymieszać z innym olejem aby było taniej, ale zawsze robimy to w proporcjach 1:1.

Jak często olejować włosy?  Wszystko zależy od tego w jakim stanie są nasze włosy. Jeśli są bardzo zniszczone, możesz możesz robić to nawet kilka razy w tygodniu. Jeśli jednak ich kondycja się poprawi lub jest dobra to nawet jeden raz tygodniowo jest wystarczający. Tym bardziej, że nie jest to wtedy dla nas tak problematyczne, bo po każdym olejowaniu trzeba myć włosy. Oczywiście dla osób, które myją włosy codziennie nie jest to problemem, ale są też osoby, które włosy myją co kilka dni, zwłaszcza gdy się mocno przetłuszczają. Zbyt częste mycie włosów ogólnie nie jest dla nich korzystne bo powoduje zbyt duże wydzielanie sebum, a wtedy włosy szybko zaczynają się przetłuszczać.

Podobne artykuły