Jak będzie wyglądała Wielkanoc w tym roku?

Lifestyle Data publikacji: 23 lutego 2021

Niedziela Wielkanocna w tym roku wypada 4 kwietnia. Jest to święto ruchome. Święcenie pokarmów odbędzie się 3 kwietnia, a lany poniedziałek 5 kwietnia. Pytanie jednak, jak będą wyglądały Święta Wielkanocne w tym roku w okolicznościach pandemii.

Obecnie rząd chce zaostrzyć restrykcje z powodu trzeciej fali pandemii w Polsce. Część obostrzeń może zostać przywrócona o czym informował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Odnotowuje się wzrost zakażeń i brytyjską mutację koronawirusa. W niektórych województwach wskaźniki zakażeń zbliżają się do wcześniejszych granic czerwonej strefy.

Jak podaje wp.pl według prognoc ICM szczyt trzeciej fali przypadnie na przełom lutego oraz marca. Jednak eksperci amerykańskiego IHME zakładają szczyt trzeciej fali w Polsce na 6 marca. To prawie miesiąc przed Wielkanocą.

Wielkanoc 2021 z ograniczeniami?

Czy zatem można spodziewać się, że w tym roku Wielkanoc przebiegnie podobnie do Bożego Narodzenia. Czy będą obowiązywały limity osób na uroczystościach w domach. Czy nie będziemy mogli wybrać się do kościoła na święcenie pokarmów lub przemieszczać się między miastami?

Święta Wielkanocne w tym roku wypadają 4 kwietnia. To o ponad tydzień szybciej niż rok temu. Jak informuje o2.pl prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. COVID-19 dla programu „Newsroom” powiedział, iż „To nie będą rodzinne święta, niestety”. Czy można zatem spodziewać się ograniczeń na Wielkanoc?

Sytuacja dotycząca koronawirusa jest dynamiczna. Dlatego decyzje będą podejmowane na podstawie bieżącej sytuacji. Według Władysława Kosiniaka-Kamysza w cytowanej przez o2.pl wypowiedzi w programie „Tłit”, na pewno na święta wielkanocne będzie znów wprowadzony lockdown.

Podobne artykuły