Jabłko, imbir i cytryna czyli napój, który pomoże Ci usunąć toksyny z organizmu!

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-06-30

Organizm przepełniony toksynami to wiele problemów zdrowotnych. Szybsze przybieranie na wadze, złe samopoczucie, ciągłe zmęczenie czy zmniejszona odporność to tylko jedyne ze skutków, na które musimy się przyszykować. Dlatego tak istotne jest to by od czasu do czasu przeprowadzić sobie naturalny proces oczyszczania organizmu z toksyn.

Rola jelita grubego jest bardzo istotna w ogólnym utrzymaniu zdrowia naszego organizmu. Zajmuje się ono usuwaniem z naszego ciała odpadów i toksyn. W celu poprawienia jego pracy należy regularnie czyścić je z nagromadzonych odpadów pokarmowych, które przez jego ścianki uwalniają do organizmu toksyny.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Pamiętaj jednak, że proces taki wymaga raczej pozostania w domu. Na pewno domyślacie się, którędy to czyszczenie się odbywa. Dlatego kurację najlepiej przeprowadzić w dzień wolny od pracy oraz innych obowiązków.

W celu oczyszczenia jelita grubego wykonamy prosty napój składający się z jabłek, imbiru oraz cytryny. Dodamy również odrobinę soli morskiej. Przygotuj więc następujące składniki.

Składniki

  • 2 łyżki świeżego soku z cytryny
  • łyżeczka soli morskiej
  • 1 łyżeczka startego imbiru
  • 1/2 kubka soku jabłkowego, świeżego
  • 1/2 kubka filtrowanej wody

Przygotowanie

Filtrowaną wodę podgrzewamy, ale nie zagotowujemy. Przelewamy do szklanki i rozpuszczamy w niej sól morską. Gdy ciut ostygnie dodajemy resztę składników, mieszamy i od razu wypijamy.

Stosowanie

Napój wypijamy trzy razy dziennie podczas detoksykacji. Rano, w porze obiadowej i przed spaniem. Za każdym razem robimy to przed posiłkiem. Pamiętajcie by jednocześnie pić dużo wody, przynajmniej 1,5l w ciągu dnia. Najlepiej wodę pić do południa, aby w nocy nas nie goniło do toalety.

Napój ten nie powinien być spożywamy w przypadku ciąży lub  chorób. Wtedy należy skontaktować się z lekarzem w celu konsultacji i ustalenia możliwości stosowania tej terapii.

Źródło artykułu: http://www.healthyfoodteam.com/3-juice-colon-cleanse-apple-ginger-lemon-can-flush-pounds-toxins-body-2/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły