Dzięki tym sposobom wyczyszczenie kuchenki nie będzie problemem

Kuchnia Porady Data publikacji: 22 maja 2017

Czasami po gotowaniu nasza kuchenka przypomina miejsce walki. Najgorzej jest jednak gdy nie mamy czasu doprowadzić jej od razu do porządku i zostawimy ją tak chociaż na prę godzin. Tłuszcz i brud zasychają tworząc trudną do wyczyszczenia powłokę. Ale nie ma problemu, któremu nie można zaradzić domowymi metodami.

Nasz proces czyszczenia przeprowadzimy w trzech krokach. Pierwszym z nich jest użycie octu. Wygodniej będzie go Wam przelać do butelki z atomizerem np. po płynie do mycia szyb. Spryskaj powierzchnię kuchenki i odczekaj 15 minut.

Teraz czas na krok drugi, do którego użyjemy sody oczyszczonej. Gąbeczkę namocz wodą, wyciśnij i posyp sodą oczyszczoną. Przechodzimy do szorowania kuchenki. Brud powinien już odmoknąć po occie, który ułatwi jego usunięcie.

Na koniec czas na osuszenie i usunięcie brudy. Najwygodniej robi się to papierowymi ręcznikami. Jeśli jednak nadal brud pozostanie, a miejscami będą widoczne tłuste plamy to jest na to sprytny sposób. Namocz ręcznik papierowy olejem i połóż w miejscach gdzie tłuszcz jeszcze przylega do powierzchni kuchenki. Po chwili przetrzyj tym samym ręcznikiem i osusz czystym. To może wydawać się niewiarygodne, ale usuwanie tłuszczu za pomocą tłuszczu naprawdę skutkuje :)

Podobne artykuły