5 błędów, które popełniamy korzystając z magicznych gąbeczek

Porady Data publikacji: 11 maja 2023

Magiczne gąbeczki stosowane są do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Świetnie radzą sobie z usuwaniem zabrudzeń. Dlatego też często na forach polecane są jako remedium na każdego rodzaju plamy.

Nie zawsze jednak używamy ich w odpowiedni sposób. W tym artykule chcielibyśmy przedstawić Wam pięć często powtarzanych błędów, których łatwo możemy uniknąć. Jeśli używacie magicznych gąbeczek, to warto o nich wiedzieć.

Czyszczenie lakierowanych powierzchni drewnianych

Magiczna gąbeczka to pianka melaminowa. Działa ona jak bardzo drobny papier ścierny. Dzięki temu świetnie usuwa zabrudzenia, po prostu skutecznie ścierając je z powierzchni. Dlatego nie potrzebujemy żadnych dodatkowych preparatów chemicznych podczas czyszczenia. Jedynie odrobiny wody.

To jednak sprawia, że gąbeczka ta z łatwością może zniszczyć i porysować drewniane lakierowane powierzchnie. Dlatego nie powinniśmy jej stosować w przypadku zabrudzeń na tych powierzchniach. W ten sposób możemy bardzo łatwo zniszczyć fronty mebli czy lamele ścienne.

Mycie naczyń z powłoką nieprzywierającą

To kolejny błąd, który możemy popełnić. Co prawda, gąbeczka świetnie usunie zabrudzenia z takiej powierzchni, ale jednocześnie część powłoki, która znajduje się na patelni lub garnku. To właśnie wskutek wcześniej wspomnianych właściwości ściernych.

Czyszczenie karoserii samochodu

Może kusić nas, aby użyć magicznej gąbeczki na karoserii naszego samochodu. Zwłaszcza teraz, gdy pojawiło się dużo owadów, które po dłuższej podróży pozostają na zderzaku naszego auta. Gąbeczka prawdopodobnie świetnie sobie z nimi poradzi, ale przy okazji doprowadzi do uszkodzeń lakieru. Im dłużej będziemy polerować dany fragment, tym głębsze i bardziej widoczne się staną.

Szorowanie stali nierdzewnej

Jeśli w kuchni posiadacie zlewozmywak ze stali nierdzewnej, to lepiej nie czyścić go za pomocą magicznych gąbeczek. Za pierwszym razem prawdopodobnie nie zauważycie niczego złego. Ale właściwości ścierne tego produktu sprawią, że stal zacznie matowieć, a na jej powierzchni pojawią się rysy.

Usuwanie plam z ekoskóry

W naszych domach często posiadamy meble pokryte ekoskórą. Możemy zniszczyć je, siadając na nich nowymi jeansami. Czasami dzieci popiszą je kredkami lub mazakami. Magiczna gąbeczka wydaje się być świetnym sposobem na pozbycie się plam. Jeśli jej jednak użyjemy na takiej powierzchni, możemy ją zmatowić i zetrzeć warstwę ochronną.

Podobne artykuły