IMHO czasem zrozumienie dzieci bywa trudne. Będzie łatwiej, gdy poznasz te zwroty!

Parenting Data publikacji: 21 czerwca 2022

Czasem zrozumienie tego, co piszą do nas dzieci może być trudne. Dlatego przygotowaliśmy dla Was krótką ściągę, która może Wam to ułatwić. Nie będziecie musieli wychodzić na boomberów rozmawiając z pociechami na Whatsappie :)

XOXO

XOXO oznacza po angielsku „hugs and kisses”. Są to więc uściski i buziaki. Jest to forma miłego pozdrowienia, które możemy zastosować na koniec rozmowy przez komunikator internetowy.

YOLO

YOLO to akronim od angielskiego zwrotu „you only live once”. Możemy go tłumaczyć na żyje się tylko raz. Używając YOLO w rozmowie podkreślimy, że jakieś zachowanie jest szalone w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

LOL

LOL czyli „lots of laughs” oznacza dużo śmiechu. Możemy więc odpowiedzieć w ten sposób, gdy coś jest śmieszne lub zaskoczyło nas, ale w zabawny sposób. Kolejnym stopniem w skali śmieszności jest jednak ROTFL, o którym wspomnimy za chwilę. Jeśli więc coś rozbawiło nas wyjątkowo mocno, wtedy zamiast LOL możemy użyć ROTFL.

ROTFL

ROTFL to kolejny akronim. Tym razem od „rolling on the floor laughing”, czyli tarzam się ze śmiechu po podłodze. Możemy użyć tego zwrotu, aby podkreślić, że coś jest bardzo śmieszne.

LMAO

LMAO to skrót od angielskiego zwrotu „laughing my ass off”. Oznacza śmieję się tak, że rozerwało mi tyłek. Jest to mniej grzeczna forma ROTFL, gdy chcemy powiedzieć, że coś jest wyjątkowo śmieszne i zwykłe LOL nie wystarcza.

OMG

OMG (oh my God) oznacza po prostu o mój Boże! Jest to więc niczym innym, jak wyrażeniem zdziwienia lub zaskoczenia.

IHMO

Czas na tytułowe IHMO, które oznacza po angielsku „in my humble opinion”. Po polsku oznacza to moim skromnym zdaniem. Za pomocą tego zwrotu możemy nie zgodzić się z kimś w grzeczny sposób podając następnie swoją wersję faktów.

Podobne artykuły