Stosujesz Sudocrem codziennie? Popełniasz duży błąd i możesz zaszkodzić dziecku!

Parenting Data publikacji: 23 stycznia 2019

Sudocrem to krem do pielęgnacji skóry, który znany jest praktycznie każdej mamie. Wspomaga regenerację skóry, działa ochronnie i łagodząco. Tworzy barierę, która zabezpiecza skórę przed podrażnieniami np. od moczu. Przeznaczony jest on zarówno dla dzieci jak i dorosłych z problemami skórnymi. Można go stosować nie tylko w przypadku odparzeń czy otarć, ale również w przypadku starszych osób pomoże zapobiec odleżynom.

Kiedy nie stosować Sudocremu

Sudocrem nie jest przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry. W tym celu stworzona jest linia Sudocrem care & protect, która zapobiega odparzeniom i odżywia skórę. Sudocrem krem do pielęgnacji skóry jest specyfikiem, który stosujemy w przypadkach gdy mamy już problem ze skórą i należy wtedy nakładać tylko cienką warstwę. Ma on działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i łagodzące. Gdy będziemy go stosować bez wyraźnej potrzeby tak naprawdę możemy zaszkodzić skórze dziecka bo krem mocno ją wysusza. Nakładany jest również zbyt grupo przez co skóra nie może oddychać. Warto mieć go w domu, ale tylko w sytuacjach gdy dziecko już się odparzy lub dojdzie do otarć.

Producent na swojej stronie zaznacza również o tym, że aplikować należy tylko cienką warstwę kremu. Wmasowujemy go okrężnymi ruchami, a przed założeniem pieluszki pozostawiamy na chwilę do wchłonięcia.

Co ciekawe Sudocrem można zastosować na wiele różnych sposobów. Jeśli chcesz je poznać zapraszamy do przeczytania tego artykułu.

Podobne artykuły