23 września 2019

HIT z apteki za 3 zł skuteczny na katar również u dzieci!

Maść majerankowa to coś co kiedyś często stosowały nasze mamy i babcie. Pomaga rozwiązać problem uciążliwego kataru i ułatwia oddychanie. Przydaje się to zwłaszcza w nocy, kiedy dziecko przez katar ma problem z zaśnięciem, a jego sen jest niespokojny. Warto więc sięgnąć po coś co już dawno temu wypróbowały nasze babcie.

Maść majerankowa na katar

Maść majerankowa to środek, który dostępny jest bez recepty i kosztuje mniej niż trzy złote. Znajdziecie ją w każdej aptece.

fot. Maść majerankowa aptekagemini.pl

Jest ona stosowana pomocniczo w stanach zapalnych błony śluzowej nosa. Ekstrakt z ziela majeranku posiada działanie przeciwbakteryjne. Dzieci powyżej 3 lat i dorośli mogą niewielką jej ilość rozsmarować wokół nozdrzy 2-4 razy dziennie.

Być może pamiętacie z dzieciństwa jak mama rozsmarowywała Wam ją pod nosem gdy mieliście katar. Nie tylko ułatwia oddychanie i łagodzi katar, ale również pomaga go leczyć dzięki swoim właściwościom przeciwbakteryjnym. Wystarczy zrobić to przed snem i można spać spokojnie.

Pamiętajcie by nie stosować jej u mniejszych dzieci, w przypadku alergii czy w sytuacji gdy może ona być wystawiona na działanie promieni słonecznych. W Internecie znajdziemy również przepisy na wykonanie maści majerankowej w domu. Jednak przy tak niskiej cenie i zawartości dodatkowych ekstraktów w odpowiednich proporcjach, tak naprawdę mija się to z celem.