Twoje dziecko marzy o zabawce Poppy Playtime? Lepiej to przeczytaj.

Parenting Data publikacji: 19 maja 2022

Wśród dzieci pojawiają się co chwilę różne mody na postaci z bajek lub gier. Nie wszystkie jednak mogą być dla nich przeznaczone i tak jest w przypadku Poppy Playtime. Dzieciom bardzo do gustu przypadły te wesołe pluszowe stworki. Jeśli jednak zaczną przemierzać YouTube w poszukiwaniu filmów z nimi związanych, wtedy trafią na naprawdę makabryczne rzeczy. Zabawka sama w sobie również nie jest tak słodka, jak mogłoby się wydawać.

Czym jest Poppy Playtime?

Poppy Playtime to darmowa gra przeznaczona na komputery. Mimo iż osadzona jest ona w fabryce zabawek, a udział biorą w niej zabawki, to zdecydowanie nie jest ona przeznaczona dla dzieci. Jest to horror, w której przemierzając jaka zabawka opuszczoną fabrykę walczymy o życie. Cała gra jest stylizowana na horror.

Dlaczego tak przypadła dzieciom do gustu? Nie wiemy, ale coraz więcej przedszkoli zaczęło alarmować i uświadamiać rodziców. Maskotka Huggy Wuggy, o której marzy dzisiaj każde dziecko to jedna z głównych postaci w grze. W paszczy posiada kły, a czerwona otoczka wokół jego ust to w rzeczywistości krew wrogów.

Dzieci tak naprawdę w większości nie wiedzą, co ona oznacza. Jednak o jej wpływie na dzieci alarmuje na Facebooku Paweł Skutecki „będę cię przytulał tak bardzo, aż umrzesz”- takim zdaniem rozpoczyna swój apel do rodziców. Jest to nawiązaniem do „umiejętności w grze” tej postaci, która przytula tak mocno, iż zabija.

Przynoszenia tej zabawki zabroniło Przedszkole „Bajkowa Kraina” z Rudy Śląskiej. W tej sprawie apeluje również przedszkole „Przystań Elfów”.

Na YouTube można obejrzeć makabryczne filmy z tej właśnie gry lub inne równie niebezpieczne dla małego dziecka materiały.

Sama gra jest za darmo do pobrania na platformie Steam. Dlatego warto również zwrócić uwagę, czy dziecko w tę grę nie gra, jeśli ma dostęp do komputera.

Fot. Steam

  • Zdjęcie okładkowe: Zakupy Google

Podobne artykuły