5 gadżetów, dzięki którym zadbasz o bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji

Parenting Data publikacji: 19 czerwca 2021

Wyjazdy na wakacje z dziećmi bywają stresujące dla rodziców. Jedną z czarnych wizji, które najczęściej nas prześladują jest zgubienie dziecka w tłumie. Na takie sytuacje, jak i wiele innych można się zabezpieczyć. Dlatego przedstawimy Wam kilka gadżetów, które pomogą Ci zadbać o bezpieczeństwo dziecka podczas wakacji.

1. Opaska z numerem telefonu rodzica

Każdy rodzic, który stracił dziecko z oczu wie jakie to uczucie. Dziecko może odbiec od nas podczas wakacyjnego wyjazdu, a znalezienie go w tłumie ludzi nie będzie łatwym zadaniem. Dlatego warto założyć dziecku na rękę silikonową bransoletkę, na której wodoodpornym markerem napiszemy numer telefonu do rodzica. Opaski tego typu z dowolnym nadrukiem można również zamówić w sieci. Możemy zawrzeć na niej najważniejsze informacje, które pomogą znalazcy odprowadzić dziecko do rodziców. W tym numer telefonu czy nazwę hotelu, w którym przebywamy.

W sklepach i drogeriach w okresie letnim możemy również kupić bransoletki z miejscem na numer telefonu w różnych ciekawych wzorach, które mogą spodobać się dziecku.

2. Zegarek z GPS

Małe dzieci nie posiadają jeszcze swoich telefonów, ale z powodzeniem mogą nosić zegarek z funkcją GPS, który pozwoli nam zawsze wiedzieć, gdzie znajduje się dziecko. Zegarki takie świetnie sprawdzą się na wakacjach i są projektowane tak, by przypaść dzieciom do gustu swoim wyglądem.

Oprócz podania lokalizacji dziecka potrafią one również podsłuchiwać otoczenie i odbierać oraz nawiązywać połączenia telefoniczne z rodzicami. Wyjeżdżając na wakacje warto również zaopatrzyć się w model wodoodporny, tak by dziecko zawsze mogło mieć go na ręce, nawet podczas kąpieli w wodzie.

3. Ochrona przeciw kleszczom i komarom

Jednym z niebezpieczeństw podczas letnich harców dzieci jest ugryzienie przez kleszcza. Jest ono niebezpieczne, gdyż pajęczaki te przenoszą niebezpieczne choroby. Jedną z nich jest kleszczowe zapalenie mózgu, które jest jednocześnie najgroźniejsze.

Możemy ochronić się przed kleszczami stosując odpowiednie środki odstraszające. Czasami jednak możemy zapomnieć spryskać ubranie lub nie zabrać ze sobą na spacer odpowiednich produktów. Dlatego ciekawym rozwiązaniem jest opaska przeciwko kleszczom i komarom, którą dziecko może mieć na ręce i być stale chronione.

4. Dodatkowe lusterko wsteczne

Wyjazd na wakacje często wiążę się z wielogodzinną podróżą samochodem. Dzieci zazwyczaj jadą na tylnej kanapie przypięte w swoich fotelikach. Podczas podróży spożywają przekąski i piją napoje. Warto więc mieć na nie oko, aby móc sprawdzić, czy nic się nie dzieje.

Obracanie się w samochodzie jest jednak niebezpieczne. Dlatego warto kupić dodatkowe lusterko wsteczne, które kosztuje niewiele, a do szyby przyklejane jest przyssawką. W ten sposób po zamontowaniu go możemy cały czas podczas drogi mieć oko na dzieci i kontrolować ich bezpieczeństwo oraz zachowanie w czasie podróży.

5. Gadżety chroniące przed utonięciem

Pamiętaj o tym, aby zawsze być obok dziecka, gdy pływa w morzu lub jeziorze. Nawet ogrodowy basen może być miejscem tragedii, jeśli dziecko będzie pływać bez opieki dorosłego.

Oprócz stałej opieki warto również zaopatrzyć się w gadżety chroniące przed utonięciem. Najlepiej takie, które są na stałe założone i trudno je zdjąć. Dzięki temu stanowią one dodatkową ochronę w sytuacji nieoczekiwanej. Dziecko utrzyma się na wodzie i może zostać bezpiecznie ściągnięte do brzegu.

Podobne artykuły