Masz gniecioną karoserię? Polej ją wrzątkiem, to wystarczy aby wyglądała znów jak nowa!

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 09 marca 2018 / Aktualizacja: 2022-03-28

Jak za pomocą wrzątku naprawić wgniecenie na karoserii samochodu? To dość proste i taką naprawdę wykonać może każdy z nas samodzielnie w domu. Na czym ona polega?

W przypadku gdy blaszane czy plastikowe elementy nadwozia naszego samochodu zostaną wgniecione możemy ponownie wyciągnąć je do pierwotnej formy. Jednak warunkiem jest to, że nie mogą one być popękane czy jakoś mocno uszkodzone. W ten sposób wyprostujemy jedynie różnego rodzaju wgniotki, które mogą nam się zdarzyć w przeróżnych sytuacjach. Nawet gdy będziemy próbowali popchnąć auto i przyłożymy rękę w miękkie miejsce i użyjemy siły.

Potrzebne rzeczy

  • wrzątek
  • przepychacz gumowy

To co musimy zrobić to najpierw zagotować wodę, a następnie polewać nią powoli odkształconą część karoserii. Dzięki temu rozgrzejemy ją co ułatwi nam jej wyciągnięcie. Blacha czy plastik staną się bardziej elastyczne. Po podgrzaniu karoserii przykładamy do niej zwykły gumowy przepychacz do zlewu, który kupimy w większości marketów budowlanych za około 10 zł. Gdy przyssie się do blachy za jego pomocą wyciągamy ją ponownie.

fot. TeamFamily

Trzeba przyznać, że efekt końcowy w porównaniu z ceną całego zabiegu jest bardzo satysfakcjonujący. Zobaczcie jeszcze na wgniecenie zderzaka, które jest dużo większe. Je również udało się wyprostować, a efekt zobaczycie na wideo poniżej, które jest jednocześnie poradnikiem. Zobaczycie na nim krok po kroku jak za pomocą wrzątku naprawić wgniecenia w karoserii samochodu.

Podobne artykuły