Genialny sposób na odświeżenie materaca! Zabij bakterie, alergeny i drobnoustroje.

Porady Data publikacji: 04 stycznia 2021 / Aktualizacja: 2021-04-30

Chcesz odświeżyć materac? Możesz to zrobić bardzo łatwo jeśli posiadasz parownicę lub żelazko z generatorem pary. Warto pamiętać o tym, że w materacu gromadzi się kurz, bakterie i różne drobnoustroje. Mogą one powodować alergię oraz wpływać negatywnie na nasze zdrowie. Dlatego warto regularnie odświeżać materac, a jeśli posiadasz jedno z tych urządzeń, będzie to naprawdę proste.

Jak odświeżyć materac za pomocą parownicy lub żelazka z generatorem pary

Para wodna posiada wysoką temperaturę, a urządzenia ją wypuszczające generują duże ciśnienie. To sprawia, że penetruje ona doskonale materiał podczas prasowania go. Możemy to wykorzystać, aby skutecznie zabić bakterie, które znajdują się w materacu naszego łóżka.

Wystarczy „wyprasować” materac korzystają z funkcji uderzeń parą. Pamiętaj, aby zrobić to dokładnie i nie pomijać dużych fragmentów materaca. W ten sposób dogłębnie go odświeżysz i pozbędziesz się niekorzystnych dla naszego zdrowia drobnoustrojów.

Użycie pary jest jednym z najprostszych sposobów na odświeżenie materaca. Nie wymaga to od nas dużego wysiłku, ani skomplikowanych czynności.

Podczas rutynowej zmiany pościeli wystarczy odświeżyć materac parą, pozostawić go chwilę przed ubraniem prześcieradła, a potem przygotować łóżko do spania jak zwykle.

Zobacz również: Fototapety do sypialni – jakie kolory i motywy pomogą ci zasnąć?

Podobne artykuły