Zastosowania octu w domu

Porady Data publikacji: 19 października 2015

Miniaturka-Facebook

Ocet to naturalny środek czyszczący, który pomoże Ci w sprzątaniu łazienki. Zobacz parę pomysłów, które możesz wykorzystać w swoim domu.

Ocet podczas czyszczenia wanny

Rozcieńcz ocet z wodą 1:1 i za pomocą gąbki umyj wannę. Usuniesz w ten sposób wszelkie osady i brud zwłaszcza w rogach przy połączeniu wanny ze ścianą. Pamiętaj by potem dobrze spłukać wannę.

Słuchawka prysznicowa

Jeśli woda przez słuchawkę prysznicową nie leci już dostatecznie silnym strumieniem to prawdopodobnie nagromadził się w niej kamień. Nalej octu do foliowego woreczka, który następnie zawiesisz na słuchawce tak by ta znajdowała się w occie. Zostaw tak na noc, a rano wystarczy już tylko odkręcić wodę, która znów poleci pełną siłą.

Drzwi od prysznica

Ocet świetnie nadaje się do czyszczenia drzwi prysznicowych. Usuwa osady z mydła i szamponu, które wyglądają nieładnie, a także tworzy powłokę ochronną.

Sposób na brudne fugi

Ocet to też idealny sposób na brudne fugi. Zrób pastę z octu i proszku do pieczenia, a następnie umyj nią i szczoteczką fugi. Potem dokładnie spłucz wodą albo mokrą ściereczką. Fugi będą znowu jak nowe.

 

Podobne artykuły