Fototapety do sypialni – jakie kolory i motywy pomogą ci zasnąć?

Wnętrza Data publikacji: 30 kwietnia 2021
Fototapeta błękitne niebo

W wystroju sypialni najważniejsze jest to, by sprzyjał wypoczynkowi i relaksowi. Miejsce to powinno być oazą spokoju, dlatego warto dokładnie przemyśleć kolory i akcenty dekoracyjne, jakie się tutaj znajdą. Nastrojowe fototapety to z pewnością strzał w dziesiątkę.  

Na co dzień jesteśmy bombardowani ogromną ilością bodźców. Powiadomienia z telefonu, dźwięki wielkiego miasta i kolorowe reklamy na ulicach – to wszystko sprawia, że trudno się wyciszyć i zrelaksować, nawet, gdy znajdzie się już w domowym zaciszu. Właśnie dlatego tak ważne jest, by miejsce, w którym się śpi, koiło zmysły.   

Fototapeta brzozy

By tak było, do wystroju wnętrza warto wprowadzić delikatną, pastelową tonację kolorystyczną. Dotyczy to zarówno mebli i tekstyliów, jak i ścian. Tutaj z kolei może zagościć fototapeta do sypialni z malowniczym pejzażem. To natura jest tym miejscem, gdzie najłatwiej wypocząć i naładować baterie, dlatego jej obecność w wystroju zdziała cuda.

Oto pomysły na nastrojową, przytulną i kojącą sypialnię!

Nastrojowe fototapety do sypialni z malowniczym pejzażem

Pobudka z malowniczym widokiem to przepis na udany poranek. Z kolei wieczorna lektura książki na tle pięknego pejzażu to doskonały przepis na wyciszenie się przed snem. Nie mamy wpływu na to, co znajduje się za oknami mieszkania, ale to, jak prezentuje się wnętrze, w którym śpimy, zależ już tylko od nas samych.    

Fototapeta góry w czerni i bieli

Piękne fototapety do sypialni z ulubionym widokiem to sposób na to, by wieczorem przenieść się do zupełnie innej rzeczywistości. Przyroda jak nic innego koi zmysły i pozwala się wyciszyć, dlatego takie przedstawienie na ścianie to idealne rozwiązanie dla każdego, kto mieszka w miejskiej dżungli. Bogactwo wzorów jest naprawdę imponujące, dlatego każdy znajdzie krajobraz, którym mu odpowiada.

Z pewnością na uwagę zasługują leśne przedstawienia spowite nastrojową mgłą. Soczyście zielone iglaste drzewa sprawią, że natura znajdzie się na wyciągnięcie ręki. Dodatkowym atutem jest kolorystyka takiej fototapety. Zieleń znana jest ze swoich pozytywnych właściwości i stanie się ukojeniem dla oczu zmęczonych pracą przy komputerze.

Fototapeta krajobraz Norwegii

Elegancka fototapeta w sypialni o ponadczasowym charakterze

Dekorując sypialnię, warto przyjrzeć się kolorystyce wnętrza. Najważniejszym, na co należy zwrócić uwagę, jest to, by przestrzeń nie była przeładowana kolorami, a tym samym zbyt pstrokata. Tutaj z pewnością sprawdzi się barwny minimalizm. Nie oznacza to jednak, że pokój będzie nudny czy  przygnębiający. 

Fototapeta las świerkowy we mgle

Doskonałym przykładem może być sypialnia z fototapetą imitującą drogocenny, pudrowo-różowy marmur. Łagodna tonacja żyłkowanego kamienia stanie się perfekcyjnym tłem do wypoczynku, z kolei jego pastelowy odcień wpłynie na to, że wnętrze nabierze przytulnego charakteru. Taki wzór będzie pasować jak ulał zarówno do wystroju glamour z eleganckim łóżkiem o pikowanym zagłówku, jak i do minimalistycznej stylizacji pozbawionej ozdób.

Stonowaną kolorystykę wprowadzą do sypialni także floralne desenie przypominające akwarelowe malunki. Artystyczny wzór zamiast zdjęcia sprawi, że wnętrze zyska niepowtarzalny charakter. Ta propozycja będzie pięknie korespondować z wystrojem w duchu eko – stylem, który sprzyja relaksowi i wypoczynkowi za sprawą naturalnych materiałów.

Fototapeta motyw kwiatowy

Zaletą obu tych propozycji jest to, że są to wzory o uniwersalnym i ponadczasowym charakterze, co oznacza, że będą się doskonale prezentować bez względu na zmieniające się trendy.

Nieziemskie fototapety do sypialni, które uniosą Cię do chmur

Płynące wolno po niebie chmury to naprawdę odprężający widok. Fototapeta w sypialni prezentująca pierzaste obłoki to znakomity sposób na stworzenie aranżacji sprzyjającej relaksowi. Taki motyw dekoracyjny sprawi, że będzie się można poczuć dosłownie jak w siódmym niebie!

W przypadku tego wzoru warto skupić się na kwestii kolorystycznej, bo niebiański pejzaż może się bardzo różnie prezentować w zależności od pory dnia, w której zostanie uchwycony. O poranku chmury będą podświetlone złotymi promieniami wschodzącego słońca, dzięki czemu wprowadzą pogodną atmosferę. W ciągu dnia biel obłoków będzie się pięknie odcinać na tle błękitnego nieba. Z kolei podczas zachodu słońca, chmury zyskają delikatnie różowy blask, wprowadzając do sypialni romantyczny charakter. 

To najlepszy dowód na to, że fototapeta w sypialni zapewni zupełnie inny efekt, w zależności od kolorystyki.

Fototapeta różowy marmur

Fototapeta do sypialni 3d stworzy idealną przestrzeń do relaksu 

Motywy dekoracyjne i kolorystyka to nie jedyne aspekty, na które warto zwrócić uwagę podczas urządzania sypialni. Istotnym zagadnieniem jest także metraż pomieszczenia. O wiele lepiej czujemy się w pokoju, który jest przestronny niż ciasny. W jaki jednak sposób można zmienić metraż wnętrza?  

Świetnym i bardzo prostym w realizacji rozwiązaniem jest fototapeta do sypialni 3d. Przestrzenny charakter wzoru umieszczonego na ścianie sprawi, że pokój otworzy się na rozległy widok, zmieniając nasze postrzeganie dotychczasowego metrażu. Taki efekt pozwoli uzyskać na przykład pejzaż z polodowcowym jeziorem, w którym odbijają się wierzchołki gór, lub brzozowy zagajnik.

Małe wnętrza mogą wywoływać klaustrofobiczne wrażenie, które przekłada się na gorsze samopoczucie, dlatego taka fototapeta z efektem głębi to rozwiązanie, które warto rozważyć, gdy mieszka się w bloku.

Sen to podstawa, by w ciągu dnia mieć siły do mierzenia się z codziennymi obowiązkami i wyzwaniami. Sypialnia, która ułatwia relaks i wypoczynek, jest na wagę złota. Warto więc zainspirować się zebranymi tutaj aranżacyjnymi propozycjami i podarować sobie miejsce, które ukołysze do snu! 

Podobne artykuły