7 dniowa kuracja, która pomoże Ci pozbyć się tłuszczu oraz wody i zwiększy metabolizm

Zdrowie Data publikacji: 25 listopada 2017

Żeby stracić 2-3 kilogramy w szybki sposób nie trzeba wcale poświęcać się ćwiczeniom czy ostrej diecie. Tak naprawdę wystarczy pozbyć się nadmiarów wody z organizmu. Napój, który nam w tym pomoże przyśpiesza również metabolizm więc też usuwa tłuszcz. Jednak dużo więcej podczas tej kuracji stracimy wody, która zatrzymała się w naszym ciele.

Jak to działa?

Retencja wody to stan gdy w komórkach naszego organizmu zatrzymuje się woda. Normalnie powinna ona być usuwana z organizmu i zastępowana nową. Gdy pijemy za mało organizm zaczyna ją magazynować i wtedy mamy do czynienia z zatrzymaniem wody w organizmie. To negatywnie wpływa na wiele aspektów naszego ciała. Jednymi z niemiłych konsekwencji jest opuchnięcie nie tylko rąk i nóg, ale też całego ciała. Czasami może zdarzyć się tak, że spodnie, które założyłaś dzień wcześniej teraz nie będą się dopinać.

Pamiętajmy również o tym, że w raz z wodą z naszego organizmu wydalane są toksyny. Gdy woda się zatrzymuje to to samo robią toksyny, które mają negatywny wpływ na wiele rzeczy, w tym również metabolizm. Dlatego oczyszczając organizm z wody przyśpieszamy również przemianę materii.

Aby zapobiegać retencji wody w organizmie należy spożywać odpowiednią ilość płynów w ciągu dnia i unikać pokarmów, które powodują jej magazynowanie np. spożywania dużo soli, której mnóstwo mają fastfoody lub spożywania alkoholu.

Gdy jednak doszło do retencji wody musimy najpierw rozwiązać problem. W tym pomoże nam właśnie ten napój, który będziemy pić przez tydzień. Dzięki niemu przywrócimy prawidłową gospodarkę wodną naszego orgiazmu, usuniemy nadmiar zgromadzonej wody i toksyn oraz przyśpieszmy metabolizm. Działanie to ma dodatkowy skutek uboczny, utratę kilku kilogramów.

Składniki

 • 5cm korzenia imbiru
 • garstka listków mięty
 • 1 łyżeczka miodu
 • 500ml wody
 • 500ml soku z winogron
 • 1/4 łyżeczki cynamonu

Przygotowanie

 1. Imbir oczyść i zetrzyj na tarce
 2. Wrzuć go do karafki
 3. Dodaj wodę i sok z winogron
 4. Następnie dodaj cynamon oraz miód i dobrze wymieszaj
 5. Dodaj miętę, karafkę zamknij schowaj do lodówki

Stosowanie

Zacznij pić codziennie rano szklankę tego napoju (200ml). Trzymając go w lodówce będzie świeży nawet przez kilka dni. Kuracja powinna trwać przez 7 dni i po tym czasie zobaczysz już efekty na swojej wadze. Jeśli chcesz kontynuować kurację dłużej należy zrobić sobie 7 dni przerwy.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły