Dzięki tej sztuczce łatwo wyczyścisz brudny materac

Porady Data publikacji: 14 sierpnia 2023 / Aktualizacja: 2024-02-08

Materac to nie mały wydatek, dlatego, zamiast kupować nowy, wolelibyśmy go wyczyścić i odświeżyć. Biorąc pod uwagę, że spędzamy na nim prawie jedną trzecią naszego życia, dbanie o jego czystość jest kluczowe.

Niestety, ale materac bardzo łatwo przyjmuje plamy z potu, brudu, martwych komórek skóry i nie tylko. Jak skutecznie go wyczyścić prezentuje ciekawy trik z TikToka.

Wykorzystuje on produkty OXI CLEAN. Pierwszy to uniwersalny żel do prania tkanin. Drugi to uniwersalny odplamiacz w proszku.

Oba produkty są popularne w USA, gdyż są tam produkowane i sprzedawane. Można kupić je w internecie, ale w sklepach stacjonarnych w Polsce ich nie znajdziecie. Za to znajdziecie odpowiedniki innych firm np. Vanish czy Oxy. Możecie więc użyć ich zamiennie.

Genialny trik na wyczyszczenie materaca

Zaczynamy od wymieszania żelu z proszkiem. Następnie dodajemy gorącą wodę, całość musi się rozpuścić. Mieszankę przelewamy do butelki z atomizerem. Na pokrywkę od garnka nakładamy ściereczkę z mikfoibry. Teraz spryskujemy zabrudzenia i wycieramy. Zobaczcie, jak to zrobić na wideo poniżej.

@donnamendoza35 Make sure you save this one. Works a thousand percent. #oxiclean #armandhammer #fyp #cleantoc #fyyp #cleaning #deepclean #gross #foryou ♬ Level Up – Ciara

W ten sposób możecie wyczyścić nie tylko materac, ale także tapicerowane meble. Przed użyciem go na tapicerce, warto spróbować w mało widocznym miejscu, tak by mieć pewność, że nie odbarwi powierzchni.

Podobne artykuły