Jak dbać o materac lateksowy?

Porady Data publikacji: 19 lipca 2023

Inwestycja w dobry materac lateksowy to dość ważny krok w urządzaniu domowej sypialni. Jeśli lubisz swój materac i chcesz, aby służył Ci jak najdłużej, warto wiedzieć jak o niego dbać. Poniżej przedstawimy kilka prostych metod na utrzymanie materaca lateksowego w jak najlepszej kondycji.

Materac lateksowy – wytrzymałość i higiena

Materace lateksowe charakteryzują się wyjątkową trwałością i odpornością na odkształcenia. Wszystko dzięki połączeniu naturalnych materiałów z lateksem syntetycznym. Materace te potrafią zachować swoje właściwości przez bardzo długi okres czasu. Oprócz tego, lateks świetnie tłumi drgania i ruchy oraz idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Materace lateksowe to idealna propozycja dla osób z chorym kręgosłupem, ponieważ pomagają odciążyć mięśnie i kości, jednocześnie zapewniając wysoki komfort i odprężenie. To również świetne rozwiązanie dla alergików, ponieważ materace lateksowe są niezwykle higieniczne. 

Czy ich naturalne właściwości wystarczą, aby zapewnić sobie zdrowy i wygodny sen? Nie do końca. Ważne jest, aby regularnie je czyścić oraz dbać o nie na co dzień. Co robić, aby materac lateksowy służył jak najdłużej? 

Zadbaj o swój materac lateksowy

Najważniejszą zasadą odnośnie utrzymania wysokiej higieny materaca jest jego regularna dezynfekcja. Aby zrobić to dobrze można użyć zarówno specjalnych, profesjonalnych środków chemicznych, jak i domowych produktów. Materac można wyczyścić, używając wody z sodą oczyszczoną, wody utlenionej lub cytryny. Ważne jest, aby używać przy tym jak najmniej wody! Dzięki temu pozbędziesz się bakterii i roztoczy zalegających w środku i na powierzchni materaca. 

Warto również spróbować odkurzania oraz wietrzenia. Jeśli posiadasz materac dwustronny nie zapomnij o jego obracaniu, przynajmniej raz na pół roku. Te prosty metody pomogą utrzymać materac lateksowy w dobrej formie. Oprócz tego liczy się również codzienna profilaktyka. Dowiedz się, jak dbać o materac na co dzień! 

Liczą się proste czynności

Aby dbać o materac lateksowy na co dzień warto zastosować się do kilku prostych zasad. Szczególnie jeśli użytkować go będą także dzieci i zwierzęta. Na szczęście nie ma w tym większej filozofii. Higieniczne i profilaktyczne warunki można zapewnić w bardzo łatwy sposób:

  • kup nieprzemakalny ochraniacz na materac,
  • pierz co kilka dni pokrowiec (staraj się nie stosować płynów do zmiękczania tkanin, aby nie rozciągać pokrowca),
  • odkurzaj raz na tydzień pokrowiec materaca,
  • nie trzymaj materaca bezpośrednio na podłodze,
  • nie skacz po materacu!

Ten ostatni punkt może być szczególnie problematyczny, gdy w domu są energiczne dzieci. Warto wytłumaczyć najmłodszym, że łóżko to nie trampolina. Nawet dobrej jakości materac może nie wytrzymać takiej siły nacisku.

Jak widać, dbanie o materac lateksowy jest niezwykle ważne, ale równocześnie proste. Wystarczy regularne czyszczenie, odkurzanie, wietrzenie oraz zaopatrzenie się w ochraniacz. Warto również unikać skakania po materacu oraz stawiania go na podłodze. Sprawdź te i pozostałe materace w sklepie internetowym https://drmaterac.pl/pl/

Podobne artykuły