Dostaliście maila z informacją o błędzie w PIT? To może być oszustwo, UWAŻAJCIE!

Lifestyle Data publikacji: 23 lutego 2019

Oszuści wykorzystają każdą okazję by wykorzystać naszą nieuwagę. Jak informuje portal Strefa Biznesu Ministerstwo Finansów na swojej stronie ostrzega przed nową próbą oszustwa. Wiadomość nosi tytuł „Wezwanie do zlozenia wyjasnien„. Warto zwrócić uwagę na pisownię, która jest oryginalna. W wiadomości e-mail jesteśmy informowani o rzekomym błędzie w deklaracji podatkowej i proszeni jesteśmy do ustosunkowania się do niej w terminie 7 dni.

Oszustwo na PIT

Oszuści dobrze wiedzą, że każdy z nas trochę boi się organów podatkowych. Nikt nie chce mieć z nimi problemów. Dlatego próbują wykorzystać sytuację i zaszczepić w naszym komputerze wirusa. Dlatego ważne jest to by sprawdzić dokładnie wiadomość zanim zdecydujemy się otworzyć jakikolwiek załącznik. Po pierwsze sprawdźmy czy wiadomość jest wysłana z poprawnego adresu e-mail. W tym przypadku jest to [email protected] co już samo w sobie powinno wzbudzić podejrzenia.

Przyjrzymy się również treści wiadomości. Ta wiadomość zawiera błędy w pisowni co już też powinno nam dać do myślenia. Ostatecznie możemy wykonać telefon do urzędu skarbowego, w do którego przynależymy i upewnić się czy doszło do sytuacji, w której taka wiadomość mogłaby zostać wysłana. Jednak z własnego doświadczenia wiem, że Urzędy Skarbowe kontaktują się drogą listowną.

Podobne artykuły