Dzisiaj Dzień Całowania Chłopaków w Usta. Zobacz co się dzieje z Twoim ciałem gdy kogoś całujesz!

Lifestyle Data publikacji: 12 września 2020

13 września to Dzień Całowania Chłopaków w Usta. Pocałunki to jeden ze sposobów okazywania sobie miłości. W ten sposób nie tylko pokazujemy partnerowi, że go kochamy, ale również sprawiamy sobie przyjemność i poprawiamy nastrój. Całowanie bowiem nie kończy się jedynie na zbliżeniu ust. W naszym ciele dzieje się dużo więcej rzeczy podczas każdego pocałunku!

Co się dzieje w naszym ciele gdy kogoś całujemy?

Podczas całowania wzrasta ilość dopaminy i oksytocyny w naszym organizmie. Hormony te odpowiadają za uczucie przyjemności. Dzięki temu pocałunek nie tylko daje nam przyjemność, ale również pomaga odstresować się. Co więcej, pocałunki mogą wpłynąć łagodząco na ból.

Oprócz tego całowanie się wyzwala adrenalinę. Nasz oddech zaczyna być szybszy, serce bije mocniej, zaczynamy się lekko pocić, a nasze dłonie trząść. To oznaka, że pocałunek z partnerem wywołuje na nas spore emocje, ale też jest to ktoś kto po prostu nas pociąga cieleśnie.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że w przypadku par, które są ze sobą długo, wyrzut adrenaliny będzie dużo mniejszy niż w przypadku pierwszego pocałunku. Tutaj właśnie bardziej zadziała dopamina, która wpłynie uspokajająco dając nam błogie uczucie przyjemności.

Do tego dojść mogą motylki w brzuchu, które często określa się jako oznakę zakochania. Z czysto fizjologicznego punktu spojrzenia, jest to efekt pobudzenia krążenia krwi, do którego dochodzi podczas pocałunku.

Jak więc widać, sam pocałunek oprócz fizycznego kontaktu, niesie za sobą szereg reakcji w naszym organizmie. Dlatego też jest on tak przyjemny.

Dlatego gdy następnym razem poczujecie się źle, dopadnie was chandra, albo zacznie boleć Was głowa, spróbujcie pocałunku ze swoim partnerem.

Podobne artykuły