Domowy sposób na wyczyszczenie tłustych płytek w kuchni

Kuchnia Data publikacji: 04 kwietnia 2019

W okolicach kuchenki bardzo częstym problemem są tłuste ślady na płytkach. Nic dziwnego, podczas smażenia tłuszcz pryska i osadza się na płytka. Często też nie wycieramy go zaraz po gotowaniu, dlatego zasycha i jest coraz trudniejszy do usunięcia. Dlatego dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Wam prosty domowy sposób na wyczyszczenie tłuszczu na kafelkach.

Jak usunąć tłuste ślady z kafelek

Zacznijmy od ekologicznego sposobu. Z pomocą przyjdzie nam tutaj soda oczyszczona i woda. Stworzymy specjalną mieszankę, która bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem tłustych plam z różnych powierzchni. Zacznij od lekkiego podgrzania wody, nie musi być gorąca. Chodzi jedynie o to by soda łatwo w niej się rozpuściła. Następnie przelej ją do butelki z atomizerem i spryskaj płytki.

Pozostaw ją na chwilę, a potem wytrzyj wilgotną ściereczką i gotowe! Jeśli jednak wolisz gotowe płyny do czyszczenia to mamy dla Ciebie coś specjalnego. Często używamy tutaj mleczek czyszczących, ale warto pamiętać, że zawierają one mikrocząsteczki, które jednak mają pewne właściwości ścierne. Z tłustymi plamami doskonale radzi sobie odtłuszczacz o nazwie Meglio. Można go stosować praktycznie na każdej powierzchni. Nie jest to środek bardzo znany, ale za to niezwykle zachwalany przez wszystkie osoby, które go wypróbowały. Ja też sięgnęłam po niego korzystając z rekomendacji z forum. Kosztuje ok. 10 zł więc niewiele, a jego działanie jest naprawdę bardzo dobre.

Osady z kamienia

Koło zlewozmywaka często na płytkach pojawiają się osady z kamienia. Usunięcie ich jest bardzo proste, a to co Ci się przyda to biały ocet. Wystarczy wymieszać szklankę białego octu i jeden litr wody. Mieszankę przelej do butelki z atomizerem, spryskaj płytki i przetrzyj. Nie pozostaną wtedy żadne ślady z kamienia.

Podobne artykuły