Nie umiesz jeść pałeczkami? Ten trik rozwiąże problem!

Porady Data publikacji: 03 lipca 2022

Pałeczki stworzone zostały w starożytnych Chinach. Do dziś mieszkańcy tego kraju używają ich do spożywania posiłków. Wraz z popularyzacją kuchni chińskiej zawitały również do nas. Jedzenie za ich pomocą różni się od korzystania z tradycyjnych sztućców i dla niektórych jest nie lada barierą. Czy musimy jednak ograniczać swoje upodobania kulinarne z obawy przed używaniem pałeczek? Nie! Istnieje trik, dzięki któremu możecie używać pałeczek wcale nie potrafiąc nimi jeść.

Wybierając się ze znajomymi do chińskiej restauracji z pewnością staniemy przed problemem posługiwania się pałeczkami. Nie jest to łatwe i za pierwszym razem z pewnością może nam to nie wyjść. Nie musimy wtedy jednak rezygnować z jedzenia i czuć się niekomfortowo.

Prosty trik na używanie pałeczek do jedzenia

W takiej sytuacji wystarczy, że weźmiemy zwykłą serwetkę, którą z pewnością znajdziemy na stoliku. Rozkładamy ją, a następnie na skraju serwetki kładziemy pałeczki zwrócone górą do siebie, tak by z dwóch stron wystawały poza obręb materiału na taką samą długość.

Teraz wystarczy zwinąć serwetkę i gotowe. Stworzyliśmy urządzenie na wzór pałeczkowych szczypiec, dzięki którym będziemy mogli wygodnie i łatwo delektować się posiłkiem. Zobaczcie, jak ten trik działa w praktyce na wideo poniżej.

O czym należy pamiętać jedząc pałeczkami?

Jedzenie pałeczkami to nie tylko umiejętność ich trzymania, ale również dodatkowe zasady, których warto się trzymać. Oto niektóre z nich:

  • Nie machaj pałeczkami podczas jedzenia ani nad jedzeniem.
  • W czasie posiłku siedź w pozycji wyprostowanej, nie nachylaj się.
  • W przypadku zupy, składniki zjedz pałeczkami, natomiast bulion wypij z miseczki.
  • Nie oblizuj pałeczek.
  • Po zakończonym jedzeniu powinno się odłożyć pałeczki na specjalnie do tego przeznaczonej podkładce, ostry koniec musi znajdować się po lewej stronie.

Podobne artykuły