Brzydko pachnie z odkurzacza? Rozsyp to na podłodze i wciągnij odkurzaczem

Porady Data publikacji: 14 sierpnia 2023 / Aktualizacja: 2024-03-12

Gdy podczas odkurzania z urządzenia wydobywa się brzydki zapach, to sygnał, że warto wymienić worek i filtry. Nie zawsze jednak to wystarczy. Dlatego podpowiemy Wam, jak tanio i łatwo sprawić, aby podczas odkurzania nie było czuć nieprzyjemnego zapachu.

Wciągnij do odkurzacza sodę oczyszczoną

Soda oczyszczona to naturalny produkt neutralizujący brzydkie zapachy. Gdy zamierzasz odkurzyć mieszkanie, najpierw rozsyp na podłodze trochę sody, a następnie wciągnij ją do urządzenia. Sposób ten ograniczy nieprzyjemne aromaty, które wydobywają się z odkurzacza.

Nasącz wacik olejkiem zapachowym

Jeśli dodatkowo chcesz, aby po odkurzeniu pokoju ładnie w nim pachniało, to wykorzystaj kolejny patent. Wystarczy, że skropisz wacik kosmetyczny ulubionym olejkiem aromatycznym. Następnie wciągnij go do odkurzacza.

Teraz gdy będziesz odkurzać pomieszczenie, wraz z wypychanym przez odkurzacz powietrzem będzie roznosił się przyjemny aromat olejku zapachowego. Po odkurzaniu w pokoju będzie pachniało jak po użyciu odświeżacza powietrza. To świetny patent, gdy robisz szybkie porządki przed pojawieniem się gości.

Pamiętaj o konserwacji swojego odkurzacza

Brzydkie zapachy wydobywające się z odkurzacza nie są niczym niezwykłym. Wciągamy do niego wiele różnych zanieczyszczeń, które później odpowiadają za nieprzyjemny aromat. Można tego uniknąć, odpowiednio dbając o odkurzacz.

Pamiętaj o wymienianiu filtrów i worka

Jeśli filtr nie jest regularnie czyszczony lub wymieniany, może gromadzić się w nim kurz i brud, co może prowadzić do nieprzyjemnego zapachu. Sam worek jeszcze w większym stopniu jest powodem nieprzyjemnych zapachów. Dlatego nie zawsze warto czekać, aż będzie pełen po brzegi.

Czyścić należy również przyssawki i rurę

Odkurzacze często zbierają sierść zwierząt i resztki jedzenia, które mogą gnić i wydobywać nieprzyjemny zapach. Regularne czyszczenie wszystkich części odkurzacza może pomóc w wyeliminowaniu tego problemu. Przyssawki możesz umyć w zlewie. Rurę od odkurzacza możesz namoczyć w wannie, a potem dokładnie wypłukać. Unikaj tylko zanurzania metalowych elementów, które mogą korodować. Postaraj się je wtedy zdemontować.

Unikaj wilgoci

Jeśli wilgoć dostanie się do odkurzacza, może prowadzić do rozwoju pleśni i grzybów, które są źródłem nieprzyjemnego zapachu.

Podobne artykuły