Domowy sposób na rdzę – wykorzystaj sodę oczyszczoną i kawałek ziemniaka!

Porady Data publikacji: 27 października 2021

Rdza może pojawić się na różnych metalowych elementach w naszym domu. Znajdziemy ją na sztućcach lub narzędziach, które trzymamy w domowym warsztacie. W sklepach z narzędziami, częściami samochodowymi lub w marketach budowlanych kupimy specjalne środki odrdzewiające. Zwykle jednak nie mamy ich w domu pod ręką. Wtedy możemy sięgnąć po to co mamy pod ręką. Soda oczyszczona i ziemniak wystarczą.

Jak usunąć rdzę

Przygotuj oba produkty. Ziemniaka przekrój na pół, a następnie jego wewnętrzną stronę posyp sodą oczyszczoną. Teraz to co musisz zrobić, to wypolerować ziemniakiem z sodą powierzchnię, która jest zardzewiała. W ten sposób łatwo pozbędziesz się rdzy.

Jak jeszcze można wykorzystać sodę oczyszczoną i rdzę?

Soda oczyszczona ma również inne ciekawe zastosowania. Możemy pomóc nam w pozbyciu się mszyc z naszych roślin. Wystarczy, że rozpuścimy ją w wodzie. Na pół litra wody dodajemy dwie łyżeczki sody. Takim roztworem spryskujemy rośliny, które obsiadły mszyce.

Soda oczyszczona pomoże nam też zadbać o swoją pralkę. Wystarczy zamiast proszku do prania wsypać sodę, a następnie włączyć tryb pustego prania. Jeśli go nie masz, możesz wyprać w ten sposób jakieś stare ręczniki.

Soda oczyszczona pomoże również w zadbaniu o urodę. Możesz przygotować pastę z 1 łyżeczki miodu, 1 łyżeczki sody i 2 łyżeczek soli. Pastę nałóż na skórę w miejscu, gdzie dokuczają Ci zaskórniki. Pozostaw ją na 5 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą.

W kreatywny sposób możemy wykorzystać również ziemniaki. Z obierek możemy zrobić smaczne chipsy. Pamiętaj tylko, aby przed obraniem dobrze umyć ziemniaki. Obierki osusz papierowym ręcznikiem, przełóż do miski i dodaj oliwy oraz ulubionych przypraw. Potem przełóż je na blachę wyłożoną papierem do pieczenia i upiecz obierki, aż staną się chrupkie.

Plasterki ziemniaka to również dobry sposób na cienie pod oczami. Wystarczy, że schłodzisz ziemniaka, a następnie odkroisz dwa plasterki, które położysz na oczy. Zostaw je na 10 minut, a potem oczyść skórę zwilżonym płatkiem kosmetycznym.

Podobne artykuły