Domowy sposób, dzięki któremu pozbędziesz się nieświeżego oddechu

Zdrowie Data publikacji: 09 stycznia 2017

Nieświeży oddech to może być bardzo duży problem, który sprawia, że niechętnie spotkamy się ze znajomymi. Nie lubimy rozmawiać twarzą w twarz z innymi ludźmi i czujemy często skrępowanie w towarzystwie. Dlatego jeśli go masz, warto się z nim rozprawić!

Nieświeży oddech nie jest problemem jedynie osób, które nie myją zębów. Szczotkowanie nie usuwa wszystkich bakterii i problemów, które występują w jamie ustnej. Zazwyczaj też szczotkujemy zęby zbyt krótko, ale i tak nie docieramy do wszystkich miejsc i zakamarków. Dlatego warto wykorzystać olej kokosowy.

Olej kokosowy a jama ustna

Właściwości oleju kokosowego są potwierdzone medycznie. Możemy je wykorzystać do oczyszczenia jamy ustnej z toksyn, kamienia nazębnego oraz bakterii, które powodują nieświeży oddech. Olej kokosowy czyści jamę utną dosłownie jak mydło. Chroni przed zapaleniem dziąseł, robieniem się płytki nazębnej i rozwojowi mikroorganizmów, które powodują nieświeży oddech. Działa też wybielająco na nasze zęby oraz zapobiega próchnicy.

Stosowanie

Stosowanie oleju kokosowego w pielęgnacji jamy ustnej jest banalnie proste. Wyciągnij z rana gdy wstaniesz olej kokosowy z lodówki aby zdążył nabrać temperatury pokojowej. Weź łyżeczkę oleju kokosowego do ust i pozwól mu się rozpuścić, rozprowadź go po jamie ustnej najdokładniej jak możesz. 20 minut wystarczy aby zdążył zadziałać, po tym możesz wypłukać i umyć zęby pastą do zębów i zjeść śniadanie. Rób tak każdego ranka, a problem z brzydkim zapachem z ust zniknie. Twoje dziąsła i zęby będą również za to wdzięczne bo ma on na nie bardzo korzystne działanie. Uczucie może nie był zbyt przyjemne, to tak jakbyś wzięła łyżeczkę masła do buzi, ale warto się przekonać. Po pewnym czasie przestanie Ci to przeszkadzać.

Źródło artykułu: http://www.healthmagazine365.com/say-goodbye-bad-breath-plaque-tartar-kill-harmfull-bacteria-mouth-one-ingredient/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły