Domowy płyn antystatyczny do czyszczenia kurzu

Porady Data publikacji: 07 lipca 2019 / Aktualizacja: 2020-08-20

Nikt z nas nie przepada za kurzem. Niestety zbiera się w naszym domu bez ustanku. Walka z nim przypomina walkę z wiatrakami. Zetrzemy go podczas sprzątania, a już po godzinie zaczyna znów się pojawiać. Im ciemniejsze meble mamy tym szybciej jest on widoczny. Można jednak ułatwić sobie tę nierówną walkę. Pomoże nam w tym domowy antystatyczny płyn do czyszczenia kurzu. Dzięki nie będzie tak szybko ponownie osiadał!

Domowy płyn antystatyczny do kurzu

Potrzebne rzeczy

  • 250 ml wody destylowanej
  • 1/4 szklanki octu
  • 1 łyżka gliceryny
  • 10 kropli dowolnego olejku zapachowego

Wodę destylowaną dostaniecie na każdej stacji benzynowej i większości marketów. Być może macie ją już w domu, często używa się jej do żelazek aby nie mieć problemu z osadzaniem się wewnątrz nich kamienia. Glicerynę bez problemu dostaniecie w aptece. Buteleczka kosztuje kilka złotych i starczy Wam na dłuższy czas.

Przygotowanie

  1. Przygotuj butelkę z atomizerem.
  2. Połącz wszystkie składniki.
  3. Dodaj olejku zapachowego, ale nie musisz tego robić. Jeśli chcesz by unosił się przyjemny zapach po sprzątaniu wybierz swój ulubiony aromat.
  4. Po wymieszaniu wszystkich składników spryskaj powierzchnię i wytrzyj ściereczką.
  5. Przed ponownym użyciem wstrząśnij butelką.

Jeśli chcesz wiedzieć skąd bierze się kurz oraz jak skutecznie z nim walczyć to zapraszamy do jednego z naszych artykułów. Zawiera on obszerne opracowanie tematu, dzięki czemu bez trudu poradzicie sobie z opanowaniem tego problemu.

Podobne artykuły