Trzy triki, które przydadzą Ci się podczas wakacji na plaży

Porady Data publikacji: 04 lipca 2024

Wybierasz się na wakacje nad morze? Plażowanie to sposób spędzania urlopu przez wiele osób. Wiąże się to jednak też z pewnymi niedogodnościami. W tym artykule postaramy się je rozwiązać, przedstawiając wam trzy ciekawe triki, które sprawdzą się podczas urlopu na plaży.

Piasek na kocu plażowym

Jedną z bardziej denerwujących rzeczy, jest piasek na kocu plażowym. Leżenie na nim nie należy do przyjemności. Można temu zapobiec w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że zamiast koca na plażę weźmiecie prześcieradło z gumką.

Wystarczy rozłożyć je tak jak koc, ale na brzegach ustawić większe przedmioty. Może to być plecak, torba czy lodówka turystyczna. Teraz wystarczy zaczepić na nich rogi prześcieradła i gotowe. Utworzy się niecka, do której piasek nie będzie się dostawał.

Co więcej, w jednym z brzegów warto postawić plastikowy pojemnik wypełniony wodą. Dzięki temu wchodzą, będziemy mogli najpierw opłukać w nim stopy, a dopiero potem ze stopami bez piasku wejść do środka.

Jak chronić napoje w kubeczku

Piasek w napojach to nic przyjemnego. Dlatego możemy wykorzystać prosty patent, aby je chronić przed owadami i zanieczyszczeniami z zewnątrz. Wystarczy zabrać ze sobą na plażę folię spożywczą i rurki. Za pomocą folii możemy zrobić wieczko, przebić je rurką i gotowe. Nasze napoje są bezpieczne, a do tego istnieje mniejsze ryzyko przypadkowego wylania ich.

Zabezpieczenie cennych rzeczy

Czasami na plaże musimy zabrać ze sobą cenne rzeczy jak klucze od pokoju czy pieniądze. Aby nie stały się one łupem złodziei, wystarczy, że schowamy je w nietypowy sposób. Jeśli masz dzieci, możesz je zawinąć w czystą pieluszkę jednorazową, tak by wyglądała, jak brudna. Na taką rzecz, nikt się nie połasi.

Możesz też zamknąć je w woreczek strunowy i zakopać w piasku, a następnie przykryć kocem. Pamiętaj tylko, w którym miejscu je zakopałaś!

To już wszystkie triki, które przygotowaliśmy dla Was w tym artykule. Mamy nadzieję, że ułatwią wam plażowanie.

Podobne artykuły